68
76 Paylaşım, 68 Beğeni

e-Devlet ile 1000 tl Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? E-Devlet’ten 1000 TL Pandemi Sosyal Yardımı Başvurusunu turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için neler yapılır yazımızda bulabilirsiniz.

e-Devlet ile 1000 tl Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır Buyrun İnceleyelim:

Koronavirüs salgını sebebiyle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar için 1000 TL yardım parası ödüyor. Pandemi başvurusu yapmak için e-devlete girmek yeterli olacaktır. Direk olarak ana sayfanıza 1000 TL yardım başvuru ekranı çıkacaktır. Sosyal yardım alacakların direk olarak evlerine PTT görevlileri giderek 1000 TL parayı zarf içerisinde teslim ediyor. Peki 1000 TL pandemi sosyal yardımı başvurusu nasıl yapılır? Sorununu sizler için araştırdık.

E-Devlet’te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden 3. Faz başvuruları başladı. Bu duruma göre TC Kimlik Numaranızın son hanesine bakılarak 0 olanlar Pazartesi, 2 olanlar Salı, 4 olanlar Çarşamba, 6 olanlar Perşembe, 8 olanlar ise Cuma günleri başvuru yapabilecek. Cumartesi ve Pazar günlerinde herhangi bir sınırlama olmadan dileyen herkes başvuru yapabilecek. Yapılan başvuru değerlendirilip başvuru yapan kişilere değerlendirme sonucu bildirilir.

İlginizi Çekebilir:  Bozuk RAM Nasıl Anlaşılır? RAM Nasıl Test Edilir?

E-Devletten Pandemi Başvurusu Sorgulama
Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olan bir bölüm olarak aktif şekilde hizmet vermektedir. Arama bölümüne Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama yazarak açılan kısımda başvuru sonucunu görebilirsiniz. Yapmış olduğunuz sosyal yardım başvurunuz onaylanmışsa en kısa sürede PTT çalışanları tarafından yardım ödemeniz evinize zarf içinde paketlenmiş şekilde teslim edilir. Fakat yaptığınız yardım başvurusu olumsuz olarak sonuçlandıysa ikinci bir başvuru yapamazsınız. Bunun sebebi çoklu başvuruların önüne geçerek sistemin işleyişini korumaktır.

E-devlet sitesi hayatımızı kolaylaştırması için Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından kullanıma açılmış bir web sitedir. E-Devlet şifreniz bulunmuyorsa eğer ptt’den küçük bir miktar ücret karşılığında alabilmektesiniz.

Daha Fazla Bilgiler İçin Wep Sitemizi İnceleyebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

68
76 Paylaşım, 68 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz