51
58 Paylaşım, 51 Beğeni

En İyi Bilim Kurgu Filmi

Görünmez adamlardan zamanı tersine çeviren suikastçılara.

Düşündüğünüzde, 2020 bir bilim kurgu filminden çıkmış bir yıl gibi geliyor, gizemli bir virüsün yol açtığı küresel bir salgın. Bu yılki büyük bütçeli süper kahraman gezilerinin ve uzay operası gişe rekorları kıranlarının çoğunun takvimde öne kaydırıldığı göz önüne alındığında, her zamanki miktarda lazer patlatmalı uzay gemileri ve sonik patlama yumruk dövüşlerinden mahrum kalmışız gibi görünebilir ama merak etmeyin listede daha fazlası var. Listedeki filmler en iyi bilim kurgu filmleri arasına zirveden girmeyi hak ediyor.

İçindekiler

Color Out of Space

Color Out of Space
En İyi Bilim Kurgu Filmi

Çıkış tarihi: 24 Ocak

Oyuncular: Nicolas Cage, Joely Richardson, Tommy Chong

Yönetmen: Richard Stanley

Neden görülmeye değer: Çılgın Richard Stanley tarafından yönetilen, başrollerini çılgın Nicolas Cage ve Tommy Chong’un paylaştığı ve deli H.P.’nin bir kısa hikayesine dayanan herhangi bir film. Lovecraft, en azından ufacık biraz rahatsız edici olmalı ve Color Out of Space hayal kırıklığına uğratmıyor. Gardners’ın aile evinin arka bahçesinde parıldayan bir göktaşı yere çarptığında, tarif edilemeyecek renkteki ışık, etrafındaki şeylerin biraz… tuhaf olmasına neden olur. Çocuklardan biri kuyudan gelen sesleri duyar, diğeri ise sürekli tiz bir düdük sesinden kurtulamaz. Garip renk her şeyi bozar, toprağı ekşitir ve suyu zehirler ve Gardiyanlar ya oradan ayrılmalı ya da ona boyun eğmelidir. Cage, doğal olarak, her şeyi ekranda bırakıyor, elinde sürekli bir tüfekle geziniyor çoğu zaman.

The Invisible Man

The Invisible Man

Çıkış tarihi: 28 Şubat

Oyuncular: Elisabeth Moss, Aldis Hodge, Storm Reid, Oliver Jackson-Cohen

Yönetmen: Leigh Whannell

Neden görülmeye değer: H.G. Wells’in klasik kötü adamı, Leigh Whannell’in tehditkar filminde Elisabeth Moss’u geçiriyor. Cecelia Kass istismarcı, kontrolcü Adrian Griffin intihar ettiğinde ve ona muazzam miktarda para bırakıp güvende kaldığında, hemen bir şeylerin olduğundan şüphelenir. Bir dizi tehlikeli, açıklanamaz olayın ardından, Cecelia, Griffin tarafından ölümden bir şekilde takip edildiğine inanmaya başlar. Ancak bu sadece karakolda ortaya çıkması kolay bir suçlama değil ve Cecelia, kendisini ve ona sığınak sağlayan arkadaşlarını görünmez tehditten kurtarmanın kendisine bağlı olduğunu biliyor, bir kedi-fare oyunu ile sonuçlanan bir ürkütücü ve yatıştırıcı son sahneye de sahip muhteşem bir 2020 bilim kurgu filmi.

İlginizi Çekebilir:  Aşkı Anlamanızı Sağlayacak En İyi 10 Kitap

The Vast of Night

The Vast of Night

Çıkış tarihi: 29 Mayıs

Oyuncular: Sierra McCormick, Jake Horowitz

Yönetmen: Andrew Patterson

Neden görülmeye değerTwilight Zone bölümü ve eski moda bilim kurgu radyo draması, Andrew Patterson’un ilk uzun metrajlı filmi The Vast of Night, teknolojinin bize vaat ettiği 1950’lerin sonlarında bizi zamanda geriye, Cayuga, New Mexico’ya götürüyor. Gelecekteki bir Uzay Çağı ve düşman Sovyetler her köşede saklanıyor olabilir. İki liseli genç, santral operatörü Fay (Sierra McCormick) ve gece geç saatlerde radyo sunuculuğu yapan Everett (Jake Horowitz), bir gece bilinen herhangi bir kaynaktan gelmiyor gibi görünen garip bir parazitle karşılaşır. Everett, dinleyicilerinden sesi fark ederlerse aramalarını istediğinde, ikisi ordu olmak üzere, kaybolmalar ve bazı uzaylı kaçırma olarak adlandırabileceği küresel bir komployu ortaya çıkarır. Filmi izlemek çok eğlenceli. İki başrol de 50’lerin ortalarında dalgalı bir tempo içinde sürekli ileri geri çekişiyor ve hepsinin merkezindeki gizem, antik bir hikaye anlatımına heyecan verici, eğlenceli bir dönüş var. gece sonsuz olasılıklarla doluydu.

İlginizi Çekebilir:  En güzel film önerileri! 2022'de keyifle izlenecek film tavsiyeleri

Palm Springs

Palm Springs

Çıkış tarihi: 10 Temmuz

Oyuncular: Andy Samberg, Cristin Milioti, Peter Gallagher, J.K. Simmons

Yönetmen: Max Barbakow

Neden görülmeye değer: Aslında geleneksel bir 2020 romantik komedi filmi gibi görünen bu filmi bir bilim kurgu. Nyles ve Sarah arkadaşlarının düğün töreninde kendini aptal durumuna düşürdükten bir gece sonra yakınlaştıklarında, Nyles omzundan bir okla vurulana ve bir mağaraya girene kadar her şey yolunda gidiyor gibi görünür. Sarah onu takip eder ve Nyles’in düğün töreninin sabahı başlayan ve o gece uyuyup uyanır uyanmaz yeniden başlayan 24 saatlik bir zaman döngüsüne yakalandığını keşfeder. İkili düzinelerce, günün yüzlerce yinelemesini oynuyor, düğünü atlıyor, düğünü devralıyor, otel havuzunda amaçsızca yüzüyor, yakınlaşıyor ve birbirlerinden hoşlanıyor ve teknik olarak bu sadece bir gün. Ancak nihayet kaçmanın bir yolunu bulmanın zamanının geldiğini anladıklarında, yeni buldukları ilişkileri ve kendi zaman-uzay

kavramları sınırları içinde çekişmeler yaşarlar.

An American Pickle

An American Pickle

Çıkış tarihi: 6 Ağustos

Oyuncular: Seth Rogen, Seth Rogen, Sarah Snook, Jorma Taccone

Yönetmen: Brandon Trost

Neden görülmeye değer: Bazen, tuzlu su fıçısına düşüp 100 yıl boyunca korunduğunuzda, kendinize ve güzel karınıza bir hayat kurmaya çalışan sıradan bir turşu fabrikası işçisisiniz. New York’a yelken açan ve bir asır boyunca derhal kendisini turşusu yapan Doğu Avrupalı ​​bir Yahudi göçmen olan Herschel Greenbaum’a (Seth Rogen) tam olarak böyle oluyor, modern Manhattan’da sadece torunu Ben Greenbaum (ayrıca Seth Rogen) ile uyanıyor. bu tuhaf yeni dünyada nasıl yaşanır. Film hem komik hem de gerçekten iç açıcı, Herschel ve Ben sürekli olarak inanç, aile geçmişi, kariyerleri ve ölülerinizi onurlandırmanın önemi konusunda tartışıyorlar. Ve evet, bir insanı yüz yıl tuzlu suda tutmak bilim kurgu sayılır.

İlginizi Çekebilir:  Gerçek Hayattan Uyarlanan En İyi 10 Film

Tenet

tenet

Çıkış tarihi: 3 Eylül

Oyuncular: Robert Pattinson, John David Washington, Elizabeth Debicki , Kenneth Branagh,

Yönetmen: Christopher Nolan

Neden görülmeye değerTenet’i daha önce görmediyseniz veya Wikipedia sayfasının tamamını okuduysanız ve bir şans verip vermeyeceğinizi merak ediyorsanız, size şunu tavsiye vermek gerek; evet. Evet, özellikle Christopher Nolan’ın tüm küçük eksantrikliklerine ve ilgi alanlarına uyacak şekilde zamanı ve mekanı bükmesini izlemeye hazırsanız, kesinlikle yapmalısınız. Sadece kahramanı olarak anılan isimsiz bir CIA ajanı, “tersine çevrilmiş” gizemli nesneleri araştıran gizli bir ajansa dahil edilir – yani, sadece zamanda geriye doğru hareket ediyor gibi görünüyorlar. Ana karakter derinleştikçe, kendilerini kurtarmak için geçmişin dünyasını (bugünümüzü) yok etmeyi planlayan distopik bir uzak geleceğin ajanlarının uydurduğu korkunç bir komployu keşfeder.

Tenet, 2020’nin öne çıkan en önemli bilim kurgu filmlerinden.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

51
58 Paylaşım, 51 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz