36
44 Paylaşım, 36 Beğeni

Ali Gaffar Okkan Kimdir? Biyografisi, Hayatı.

Ali Gaffar Okkan

1952’de Sakarya’nın Hendek ilçesinde dünyaya geldi. Diyarbakır Emniyet Müdürü görevindeyken suikast düzenlenerek şehit edilen ve Türkiye’ni gelmiş geçmiş en sevilen polis müdürüdür.

Dillerden dillere nam salmış olan Diyarbakır Emniyet Müdürü olduktan sonra anons geçerek söylediği cümlesi:

3310’dan tüm birimlere: “Diyarbakır Halkına Eziyet Edeni Yakarım”.

Ali Gaffar Okkan

Okkan, Eğitim hayatını 30 Eylül 1970’de Polis Koleji’nden, 29 Eylül 1973’te Polis Akademisi’nden mezun olarak tamamlamıştır ve ilk görev yeri İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne komiser yardımcısı olarak atanmıştır.

Yaklaşık 10 yılda emniyet amirliği rütbesine kadar yükselip görev yapan Ali Gaffar Okkan, 1983’te Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü‘ne atanmıştır ve 1985’te şube müdürlüğüne terfi etmiştir.

1986 yılında Eskişehir’de Emniyet Müdürlüğü‘nde görev yapmıştır. 1992 yılında ise emniyet müdür yardımcılığına yükselen Ali Gaffar Okkan, 6 Aralık 1993 yılında 1. sınıf emniyet müdürlüğüne terfi etti ve yeni görev yeri olan Kars’a il emniyet müdürü olarak atandı.

18 Kasım 1997’de Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü‘nde Emniyet Müdürü olarak göreve başlayan Ali G. Okkan, aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Kamu Yönetimi Bölümü’nü de bitirmiştir.

İlginizi Çekebilir:  Akciğer Kanseri Nedir?

Kars’ta emniyet müdürü olarak görev yaparken PKK ve Hizbullah terör örgütlerinin ve aşırı göçün ağır sonuçlarını yaşayan bir emniyet müdürüydü.

Hizbullah terör örgütü lideri Hüseyin Velioğlu’nun İstanbul Beykoz’da yakalanmasında büyük payı vardır Ali Okkan‘ın. Örgütün çökertilmesinde oldukça önemli bir rol oynadığı bilinmektedir. Belki de suikast’in sebeplerinden bir tanesi olabilir.

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü görevindeyken 24 Ocak 2001 günü saat 17:40 sıralarında makamından, valilik binasına makam aracıyla seyir hâlinde iken, Sezâi Karakoç Bulvarı üzerinde Et Balık Kurumu ile Eflatun Park arasında ki yol üzerinde, kimliği belirsiz kişilerce pusuya düşürülerek açılan ateş sonucu olay yerinde şehitlik mertebesine nail olmuştur. Bu cinayet maalesef hâlâ çözülememiş olmasıyla birlikte, Hizbullah tarafından işlendiği iddia edilmekte. Hakkında pek çok gazete yazısı ve kitap yazılmıştır. Ayrıca Gaffar Okkan’ın hayatını ve bu suikastı konu alan “3310 Öldürüldü” isimli kitap Emrah Gürkan tarafından kaleme alındı. “3310” Ali G. Okkan’ın Son Telsiz Koduydu…

Cinayet günümüzde de halen çözülemediğini söylemiştik, ancak Hizbullah terör örgütü tarafından yapıldığına dair iddialar hala günümüzde de bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Hamilelikte İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir?

Günümüzün Hala En Çok Sevilen ve En Çok Konuşulan Emniyet Mensubu Olmaktadır. Türkiye’nin Bir Çok İlinde ve ilçesinde Adına Sokak ve Cadde İsimleri Bulunmaktadır.

Kaynak: 123

porno izle


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

36
44 Paylaşım, 36 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz