39
47 Paylaşım, 39 Beğeni

Aşk acısı belki de herkesin hayatında yaşadığı bir duygudur. Bu duyguyu yaşamanın sebebi ayrılık veya karşı taraftın size karşı aynı şekilde duyguları olmayışıdır. Tabi bir süre birbirinizi çok sevmiş ve çok mutlu bir birlikteliğiniz olmuş olabilir. Fakat bu çeşitli sebeplerden dolayı bozulmuş, azalmış ve hasar görmüş olabilir. İlişkiniz bu gibi sebeplerden sona ermiş olabilir ve siz bitse bile o güzel günleri, yaşadığınız özel anları ve hissettiklerinizi ne kadar zaman geçerse geçsin unutamıyor olabilirsiniz. Bunun yanında birde siz çok sevdiğiniz halde size karşı aynı duygularla gelmeyen birileri olabilir. Aşk acısı çok zor geçebilir. İnsanlar yıllardır bunun üzerine şarkılar, şiirler ve sözler yazmıştır. Aşk çok güzel acısı ise insanı mahvedebilir. Ama elbet ayrılık sonrası veya platonik kendi içinizde yaşıyor olduğunuz bu duygular da elbet geçer. Bunun için yapabileceğimiz şeyler de var.

İçindekiler

İlginizi Çekebilir:  Kredi Çekip İş Kurmak Fikri Nasıl?

Yaşadığınız Yerden Uzaklaşın

Eğer aşk acısı çekiyorsanız ve bu durumdan artık kurtulmak istiyorsanız imkanınız varsa farklı bir yere seyahat edin. Tatile gidebilirsiniz veya oturduğunuz mahalleden ve şehirden hatta yaşadığınız ülkeden bir süre uzaklaşabilirsiniz. Tabi bunlar kolay olan şeyler değil. İmkanınız yoksa daha kolay yöntemlerde var elbet tek çare bu değil.

Kendinizi Meşgul Edecek Şeyler Bulun

Kendinizi yeni hobilere ve yeni işlere adayın. Kafanızı meşgul edecek şeylere yönelin ayni zamanda size kendinizi iyi hissettirecek bir şey olsun bu. Fiziksel veya zihinsel aktivitelerde bulunun. Kitap okuyun, film izleyin, spor yapın, kurslara yazılın. Yeteneğiniz olan alanlara da yönelmeniz kendinizi geliştirmeye çalışmanız gayet güzel bir seçenek olur. Ne yapmaktan hoşlanıyorsanız yapın. İnançlı biri iseniz dua ve ibadet edin kendinizi iyileştirmeye adayın. Ruhunuzu onarmak içinizdeki acının elbet büyük kısmını yok etmeye yardımcı olacaktır.

Sevdiğiniz Kişilerle Beraber Olun

aşk acısı belirtileri
aşk acısı belirtileri

Aileniz ve arkadaşlarınızla beraber vakit geçirip kafa dağıtmak çok iyi gelecektir. Onlarla beraber güzel aktivitelerde bulunarak eğlenmek sizin kötü duygulardan ve negatif düşüncelerden uzak olmanıza çok faydalı olacaktır. Genellikle yalnız kalmamaya çalışın yalnız kaldığında aklınıza istemediğiniz düşünceler girebilir. Bunun İçin sevdiğiniz kişilerle beraber olmak en iyisi olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Kuşburnu faydaları nelerdir?

Yaşam Tarzınızı Değiştirin

Genel rutinlerinizden uzaklaşın ama sağlıklı olanlardan değil. Mesela erken yatıp erken kalmaya çalışın böylece gününüz daha verimli geçecektir. Farklı müzikler veya farklı tür filmler izleyin. Giyim tarzınızı da gözden geçirin ve değişik modeller deneyin. Bu sayede aslında olduğunuz kişilikten uzaklaşıp farklı güzel duygular içine girmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Geçmişi Hatırlatan Eşyaları Çöpe Atın

Eğer evinizde ona ait resimler, mektuplar ve onun kişisel eşyaları varsa onlardan hemen kurtulmaya bakın. Onları etrafınızda görmek tekrar tekrar bakıp düşünerek sadece canınızı sıkmış olursunuz atın gitsin.

Kalbinizi Tekrar Birine Açmaktan Korkmayın

Size beğenen, hoşlanan, düşünen ve sizi sevip destek olan birisi var ise ona bu şansı verin. Eğer onun doğru birisi olduğunu düşünüyorsanız sizde kendinizi açıkça ifade edin. Yeniden birisiyle ilişki yaşamak size acı geçmişi belki de tamamen unutturabilir. Fakat bunu yaparken çok dikkatli olun aynı tür sorunları yaşayacağınızı düşünüyorsanız sağlam adımlar atmaya özen gösterin. Ama bunun sadece bir kuşku mu yoksa gerçekten sezdiğiniz bir şey mi olduğunu iyice anlayın.

İlginizi Çekebilir:  Karşınızdaki Erkeğin Size Olan Hislerini Anlamanın 5 Kolay Yolu

Aşk Acısı – Kendinizi Sevin

En önemlisi kendinizi sevin ve iyi bakın. Suçlamayın nerde ne hata yaptım da böyle oldu diye düşünmeyin. Her ne olduysa artık bitti. Şuan hissettiğiniz acılarda bitecek bunun İçin kendinizi sevmeyi hiç bırakmayın. Sonuçta kimse kimse sayesinde var olmadı. O olmayınca da bir şey fark etmeyecek çünkü olay sizde bitiyor. Güzel şeyler düşünün ve olaylara olumlu yaklaşın böylece hiç bir kötü durum sizi yıkamayacak.

Aşk Acısı
Aşk Acısı


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

39
47 Paylaşım, 39 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz