64
71 Paylaşım, 64 Beğeni

Az Sermayesiz İş Fikirleri ile Para Kazanma 2022

Sermayesi olmayanların, sermaye düşük olanların ve sermayesiz para kazanma isteyenler için hazırladığımız bu makalemize sizlerin hizmetine sunuyoruz. Makalemizde bulunan iş fikirlerinin hepsini çok düşük bir bütçe ile veya hiçbir sermayeniz olmadan rahatlıkla hayata geçirebilirsiniz.

Ülkemizde yaşanan döviz kuru dalgalanmaları sebebiyle girişimcilerin yaşadığı en büyük sorun şüphesiz ki yetersiz sermaye ile başa çıkmaya çalışmaktır. Yetersiz bütçe sorunu yaşayan girişimciler bu nedenle kurmak istedikleri bir iş fikrini hayata geçirmek konusunda sorun yaşıyorlar. Siz de hayalini kurduğunuz işe sahip olmak için sermaye nedeniyle sıkıntı yaşıyorsanız, sizler için hazırlamış olduğumuz sermaye oluşturma fırsatı sağlayabilecek sermayesiz iş fikirlerini hazırladık. Müşterisi hazır bu sermayesiz iş fikirleri ile hayalinizde olan iş kurma fikri için sermaye oluşturmaya sahip olacaksınız.
Sermayesiz para kazanabilmek için iş fikirlerinin ortak sorunlarından bir tanesi genel olarak yüksek emek istemesidir. Bir işe hiç para koymadan yapabiliyorsanız eğer o iş fikrinde rekabet oldukça yüksek demektir ve uzun mesai süreleri ile yüksek çaba isteyecektir. Bazı iş fikirlerinde ise küçük meblâ da olsa sermayeye ihtiyacınız olabilecektir.
0 (Sıfır) Sermaye ile günümüzde aylık 30-40 bin lira kazanan girişimciler bulunmaktadır. Bu gelirleri sizin de yakalayabilmeniz sizin o iş için gösterdiğiniz çaba ile doğrudan etkilidir. Bu nedenle hızlı bir kazanç istiyorsanız, sıkı çalışmanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Ehliyet Kursu Nasıl Açılır? Ehliyet Kursu Maliyeti

İçindekiler

Seyyar Satıcılık

Önerimiz: 10/10

seyyar-saticilik
Sermayesiz İş Fikirleri ile Sermayesiz Para Kazanma

İş fikirleri için araştırma yaparken mutlaka aklınıza gelmiştir. En zengin insanların bile hayat hikayelerini araştırdığımızda, çok büyük bir kısmı hayatının bir dönemlerinde bu tür işlerle uğraşmışlardır. Bu sebeple bir gün başarıya ulaşmak istiyorsanız eğer kendinizden biraz fedakarlık yapmanız gerekmektedir.

Seyyar satıcılıkta hızlı nakit dönüşümü vardır. Minimum sermaye gerektiği için popüler bir iş fikirleri arasında yer almaktadır. Ürün portföyü geniş olduğundan dolayı seyyar satıcılık müthiş bir fırsattır. Tek yapmanız gereken ise, o ürünü alıcılarının yüksek olduğu bir bölgede satış yapmaktır.

Blog Açmak

Önerimiz: 10/7

İlginizi Çekebilir:  İnternetten Para Kazanma 2022
blog açarak para kazanmak
blog açarak sermayesiz para kazanmak

Blog sitesi açarak para kazanmak isteyenler için hiç sermayeye ihtiyacınız yok denilecek kadar az. Sermayesiz para kazanabilmek için kolay bir yoldur. Ama son yıllarda internetin hızla gelişmesi yüksek ziyaretçi elde edebilmenizi zorlaştırmaktadır. Google aramalarına girebilmeniz ve Blog sitenizden para kazanabilmeniz için iyi içerikler sağlayabilmeli ve teknik olarak seo ve baclink gibi konulara birazda olsa bilgili olmalısınız. Aksi taktirde blog sitenize ziyaretçi çekmekte güçlük çekebilir, erkenden pes edebilirsiniz.

İnternetten Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Önerimiz: 10/6

internetten oyun oynayarak sermayesiz para kazanmak

Yıllardır internet üzerinden oyun oynayarak para kazanmak mümkündü. İnternetin yaygınlaşması ve gelişmesiyle birlikte oyun oynayarak para kazanabileceğiniz platformlar arttı ve yaygınlaştı. Bu iş fikrini hem hobi hem de para kazanma olarak değerlendirebiliriz. Bu tarz oyunlarda para kazanmak sizi zengin etmez ancak başarılı olabilirseniz önemli düzeyde bir gelire sahip olabilirsiniz.

EV veya EL Yapımı Ürünler Satmak

Önerimiz: 10/9

el yapımı ürünler satarak para kazanmak
el yapımı ürünler satarak sermayesiz para kazanmak

Üretebileceğiniz veya çevrenizde bu işlerle hobi veya satış için uğraşan eş, dost veya tanıdıklar sayesinde bu ürünleri bularak çok düşük bir sermaye ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Oyuncak, kılıf, dikiş vs. gibi aklınıza gelebilecek her türlü ürünü internet üzerinden satış yaparak para kazanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Çekip İş Kurmak Fikri Nasıl?

Dijital Pazarlama

Önerimiz: 10/7

dijital pazarlama
dijital
pazarlama ile sermayesiz para kazanmak

Covid-19 Salgınıyla birlikte online hizmetlere olan talep oldukça arttı. Dijital pazarlamaya yönelen şirket sayısı bu yüzden çok fazla arttı. Bu da sektörde yeni bir iş alanı oluşmasına neden oldu. Freelancer olarak çalışabileceğiniz bu sektörde sermayeye hiç ihtiyacınız yok. Kendi sosyal medya hesaplarınızdan ilan açabilirsiniz veya bu hizmete ihtiyacı olan firmalarla direkt iletişim kurabilirsiniz.

Müzik Dersi

Önerimiz: 10/7

müzik dersi ile para kazanmak
müzik dersi ile sermayesiz para kazanmak

Müzik, kabiliyet ve yetenek isteyen bir daldır. Kabiliyetinizin olduğu enstrümanı öğrenmek isteyen müşterilere eğitim vererek kendinize bir gelir oluşturabilirsiniz. Enstrüman çalmayı öğrenmek isteyen kişilerin sayısı tahmin ettiğinizden daha fazla. Bu eğitimleri evinizde veya müşterinizin evinde eğitim vererek ek gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinde Udemy sitesi ile video çekerek eğitim seti oluşturabilir insanlara pazarlayabilirsiniz.

Sosyal Medya ile Para Kazanmak

Önerimiz: 10/8

sosyal medya ile para kazanmak
sosyal medya ile sermayesiz para kazanmak

İnternetin gelişmesiyle birlikte çağımızın sermayesiz kazanç sağlayan en iyi iş fikirlerinden bir tanesi de sosyal medya hesaplarıdır. Kendinize yeni bir hesap açıp bu hesabı büyüterek reklam alabilir veya satabilirsiniz. İnstagram hesaplarının çok rağbet gördüğünü söylemekte fayda var. Hesabım satılmaz diye sakın düşünmeyin, her malın bir alıcısı vardır. Bunlar için farklı webmaster siteleri bulunmaktadır r10 sitesi gibi. Araştırma yaparak bu siteler üzerinden geliştirdiğiniz sosyal medya hesaplarınızı satarak internetten para kazanabilirsiniz.

Seslendirme Yapmak

Önerimiz: 10/7

seslendirme yaparak para kazanmak
seslendirme yaparak sermayesiz para kazanmak

Son yıllarda hızla büyüyen Youtube kanallarına veya işletmelere seslendirme hizmeti vererek internetten para kazanmak mümkün. Bunun için sermaye olarak bir bilgisayara ve güzel bir mikrofona ihtiyacınız olacaktır. Seslendirmeler kelime başına ücretlendirilir ve ciddi gelir kapısı olarak bilinmektedir.

Satış Pazarlama

Önerimiz: 10/8

Satış Pazarlama İle Sermayesiz Para Kazanmak

Günümüzde bu işlerle uğraşan milyonlarca az sermayeli girişimci bulunmaktadır. Önemli olan hangi ürünü iyi pazarlayabileceğinize karar verip seçim yapmaktır. Daha sonrasında ev ev, kapı kapı dolaşarak veya internet üzerinden ve sosyal medya hesaplarınız üzerinden satış yaparak para kazanmaktır. Örnek verecek olursak eğer: Herbalife, Avon, Ersağ gibi şirketler ile çalışabilir kendinize gelir kapısı yaratabilirsiniz.

Temizlik

Önerimiz: 10/5

Temizlik Yaparak Sermayesiz Para Kazanma

Para kazanmanın bir çok kolay yolundan bahsettik. Biraz fazla emek ve beden gücü harcayarak günde 3-4 saatinizi ayırarak 400-500 Türk Lirası kazanabileceğiniz bir iş dalı da evlere ve iş yerlerine temizliğe gitmektir. Sıkı çalışmayla aylık güzel paralar kazanabilirsiniz. İşe ilk başladığınız zaman iş bulmak biraz zor olabilir ancak internet üzerinden ilanlar yayınlanmaktadır. Bu ilanlar üzerinden kendinize temizlik işi bulabilir ve referans kazanarak müşteri edinebilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanma

Önerimiz: 10/3

Anket Doldurarak Sermayesiz Para Kazanmak

İnternet kullanıcılarının en çok önerdiği sermayesiz iş dallarından bir tanesi de anket doldurarak para kazanmaktır ancak biz bunu pek önermiyoruz. Sebebine gelirsek eğer çok ucuz fiyatlara saatlerce anket dolduruyorsunuz ama bir süre sonra sıkılıp bırakıyorsunuz ve paranız çekim kotasına gelmediği için çekim yapmadan bırakıyorsunuz. Ama sermayesiz iş fikri olarak denemeye değer diye düşünüyoruz.

Taksi Şoförü Olmak

Önerimiz: 10/9

Taksi Şoförü Olarak Para Kazanmak – Sermayesiz İş Fikirleri ile Para Kazanma

Yaşadığınız şehire bağlı olarak günlük 300 TL’den başlayan bir kazanca sahip olabileceğiniz sermayesiz iş fikirleri arasında bulunan taksi şoförlüğü en popüler iş dallarından bir tanesidir. Ehliyetiniz varsa ve şoförlüğünüz iyiyse eğer yapmanız gereken tek şey yakınınızda bulunan taksi duraklarına giderek şoför ihtiyacını sormak olacaktır.

Editörlük

Önerimiz: 10/7

Editörlük Yaparak Para Kazanmak – Sermayesiz İş Fikirleri ile Para Kazanma

Hayalinizde ki işi kurabilmek için sermayeye ihtiyaç duyuyorsanız eğer, yapabileceğiniz işlerden bir tanesi de editörlük yapmaktır. Editörlükten kazanacağınız ücretleri hafife almamalısınız. Günümüzde blog siteleri, haber siteleri çok yaygın durumdadır bunlar için webmaster sitelerinden araştırma yaparak kendinize sermaye kazanabilmek için para kazanabilirsiniz.

Tercümanlık

Önerimiz: 10/10

Tercümanlık Yaparak Para Kazanmak -Sermayesiz İş Fikirleri ile Para Kazanma

İleri derecede yabancı diliniz varsa eğer sermayesiz para kazanabileceğiniz en iyi yol tercümanlık yapmaktır. Günümüzde dolar kurlarının yüksek olmasıyla birlikte tercümanlık yapanların kazançları da artmaktadır. Yurt içinden veya yurt dışından firmalar ile görüşerek tercümanlık yapabilir ve para kazanabilirsiniz.

Özel Ders

Önerimiz: 10/9

Ozel Ders Vererek Para Kazanmak – Sermayesiz İş Fikirleri ile Para Kazanma

Herhangi bir ders için kurs verebilecek kadar bilgiye sahipseniz eğer kolaylıkla para kazanabilirsiniz ve hiç bir sermayeye ihtiyaç duymazsınız. Öğrenci bulabilmek için etrafınızda ki insanlara ve sosyal medya hesaplarınızdan yapacağınız duyurular ile kendinize kazanç kapısı yaratabilirsiniz. Bir kaç öğrenciden referans aldıktan sonra işleriniz mutlaka açılacaktır. En çok tercih edilen derler iste İngilizce ve Matematik özel dersleridir.

Makale Yazmak

Önerimiz: 10/10

Makale Yazarak Para Kazanmak – Sermayesiz İş Fikirleri ile Para Kazanma

Önce ki sermayesiz iş fikirlerin de de bahsettiğimiz üzere çağımızda internet gelişti ve web siteleri çoğaldı. Blog siteleri ve haber siteleri ile para kazanmak isteyen kullanıcıların çoğu makale satın alarak bu işlemleri gerçekleştiriyorlar. Sizlerde makale yazarak internetten para kazanabilirsiniz. Makalelerin 100 Kelimesi ortalama 7-8 TL’den satılmaktadır. Eğer bu işte bilgili ve hızlıysanız günlük kazançlarınız 500-600’tlyi bulabilmektedir.

Dropshipping Yaparak Para Kazanmak

Önerimiz: 10/8

Dropshipping Yaparak Para Kazanmak – Sermayesiz İş Fikirleri ile Para Kazanma

Dropshipping kısaca stoksuz E-Ticaret yapmak. Dropshipping Nedir? Adlı Makalemizi Okuyarak Detaylı Bilgiye Sahip Olabilirsiniz.

Stoksuz e-ticaret yaparak para kazanabilmek mümkündür. Günümüzde en yaygın olan Dropshipping modeli ise Amazon ile Dropshipping yapmaktır. Dropshipping yapabilmek için satış ortaklığı yapan siteler ile iş birliği yapmanız gerekmektedir. Dropshipping yaparak sosyal medya hesaplarınızdan ve internet üzerinden satış yaparak az bir sermaye ile para kazanabilirsiniz.

Tiktok (Tiktokır)

Önerimiz: 10/9

Tiktok ile para kazanmak – Az Sermayesiz İş Fikirleri ile Para Kazanma 2022

Son dönemlerde oldukça yükselişte olan Tiktok platformu üzerinden para kazanmak mümkün hale gelmiştir. Çoğu kişi Tiktok platformundan nefret ettiğini söylese de Tiktok üzerinden ciddi gelirler kazanıldığı bilinmektedir. Bunun için kendinize bir profil oluşturmalı ve takipçi kazanmalısınız. Tiktok platformundan para kazanmak için hiç sermayeye ihtiyacınız bulunmaması da avantaj sağlamaktadır.

Youtuberlık

Önerimiz: 10/10

Az Sermayesiz İş Fikirleri ile Para Kazanma 2022

Son yıllarda iyice popüler olan Youtube kullanıcılarına ciddi para kazanma kapısı araladı. 9 Yaşında 2020’de Youtube’den 29.5 Milyon $ Kazanan Arkadaşı örnek verebiliriz. Youtube’den para kazanmanın yollarını öğrenmek için hazırladığımız yazımıza göz atabilirsiniz.

Midye

Önerimiz: 10/5

Midye Satarak Para Kazanmak – Az Sermayesiz İş Fikirleri ile Para Kazanma 2022

Sermayesiz olarak başlayabileceğiniz iş dalları arasında yer alan midye satıcılığı oldukça rağbet görmektedir. İnternette araştırarak veya semtinizde bulunan midyecilerden toptan midye alarak potansiyeli yüksek olan bölgelerde midye, midye dolma satışı yaparak para kazanabilirsiniz. Midye satışında kâr oranı %100’lerden başlamaktadır.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Makalemiz Umarım Sizlere Faydalı Olmuştur. Az Sermayesiz İş Fikirleri ile Para Kazanma 2022


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

64
71 Paylaşım, 64 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
1
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
1
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz