78
86 Paylaşım, 78 Beğeni

Bilgisayarda Et İşareti Nasıl Yapılır Hangi Tuşla Yapılır? @İşareti

Bir çok kişinin bilmediği ve internette arattığı @ işareti nasıl yapılır konusunun detaylarını sizler için anlattık. Detaylıca inceleyerek, kolayca sizde yapabileceksiniz. Bu konuda zorluk yaşamanızın tek sebebi, klavye çeşitlerine göre farklılık gösteren klavye konbinasyonlarıdır. Bildiğiniz üzere ülkemizde iki çeşit klavye kullanılmaktadır. Bunlar q klayve ve f klavyedir. İki farklı klavye olmasından dolayı bazı sembollerin kullanışı hem zorlaşmaktadır, hem de iki klavyede de farklı yazılmaktadır. Bu sebeple kullandığınız klavye tipine göre klavye kombinasyonlarını öğrenerek, dilediğiniz bilgisayarda kolayca tüm sembollerin yazımını gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda, detaylarıyla bulabileceğiniz kombinasyonlar ve çözümleri inceleyerek @ işaretini kolayca kullanmaya başlayabileceksiniz. @ işareti yapamıyorum diyenler için buyurun beraber inceleyelim.

İçindekiler

Bilgisayarda Et İşareti Nasıl Yapılır Hangi Tuşla Yapılır? Et @ İşareti Nasıl ve Hangi Tuşla Yapılır?

Et işareti nasıl yapılır? Sembol kullanımının hayatımızda giderek arttığı için, sembollerin önemi de artmaktadır. Sosyal medyanın iyice hayatımı da yer alması sonucunda sembol kullanımlarımızda artmaya başladı. Kimi zaman emoji olarak kimi zamanda kullanıcı adlarımızı yazmak için sembollerden faydalanırız. Özellikle de bir diğer kullanıcıyı paylaşımlarımıza eklemek için “@” “et” işaretini kullanmak mecburiyetinde kalıyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Banka Kara Liste Sorgulama Nasıl Yapılır?

Günümüzde semboller kelimelerden daha çok kullanılmaya başlandı. Özellikle internet üzerinde ki platformların vazgeçilmez ögeleri arasına gelmiştir. Bundan dolayı, tek bir tane sembolü bilgisayarlarınızın veya telefonlarınızın klavyelerinde bulamamak, birçok açıdan sizi zor duruma düşürebilmektedir ki bu çok can sıkıcı bir durumdur. Bizler de sizler için yazımızda ‘@’ işaretinin nasıl yapıldığına dair tüm detayları sizlere anlattık. 

Bilgisayar kullanımında ve özellikle e-posta göndermek isterken e-mail adresi girilmesi gereken yada bir sosyal medya kullanıcı adı girilmesi gereken işlemleri yapan herkesin karşılaştığı sorunlardan biri de klavyede et işareti yapma zorunluluğudur. Q harfi üzerinde bulunan et (@) işareti, üç tuşun birlikte kullanılmasıyla yapıldığı için bilgisayar kullanan kişilerin bu konuda zorluk çekmesi çok doğal bir olaydır. Aslında et işareti yapmanın bir çok yöntemi vardır. Bu yöntemlerden bir tanesini bilerek @ (e) işaretini sizde kolayca yapılabilirsiniz.

klavyede et işareti
Bilgisayarda Et İşareti Nasıl Yapılır Hangi Tuşla Yapılır?

Windows Bilgisayarda @ Et İşareti Nasıl Yapılır ve Hangi Tuşla Yapılır?

  • Windows bilgisayarlarda et işareti yapmak için;
  • Klavye üzerinde bulunan CTRL + ALT + Q tuşlarına aynı anda basılması gerekir.
  • Bunun yanında ALT GR + Q tuşları da aynı şekilde et işareti oluşturulmasını sağlar.
  • Bu konuyu biraz daha açarsak CTRL + ALT + Q tuş kombinasyon internet tarayıcılarında çalışır.
  • Microsoft Word gibi kelime işlemcilerde bu tuş kombinasyonu ile et @ işareti yapılamaz.
  • ALT GR + Q tuşlarıyla birlikte hem tarayıcınızda hem de Word uygulaması üzerinde et @ işareti yapmanız mümkün.
İlginizi Çekebilir:  Akdeniz Soslu Makarna Nasıl Yapılır?

Et İşareti Mobil’de Nasıl Yapılır?

Diğer taraftan tuş kombinasyonları haricinde size birazcık amatörce gelse de kopyala – yapıştır yöntemiyle de et (@) işareti yapılabilmesi mümkündür. Bunun için yapmanız gereken sadece internet üzerinde et işareti geçen bir site bulmanız veya konumda bulunan @ işaretini kopyalamanızdır. Size küçük bir tüyo verelim. Eğer e-posta adresiniz açıksa, adresinizde bulunan @ işaretini kopyalayabilir ve daha sonra istediğiniz yere yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Word Programı Et İşareti Nasıl Yapılır ve Hangi Tuşla Yapılır?

Word kelime işlemci programını açtığınız zaman üst kısımda yer alan Ekle menüsüne tıklayınız. Daha sonra yine üst tarafta yer alan menülerden en sağdaki Simge menüsüne tıklayınız. Karşınıza çıkan pencereden et işaretini bulun ve pencerenin sağ alt bölümünde buluna Ekle butonuna basarak belgeye ekleyiniz. Eklenen et işaretini kopyalayın ve istediğiniz yere yapıştırarak kullanın.

Telefonda Et İşareti Nasıl Yapılır?

Telefon da buluna klavyenizdeki “semboller” kısmın da arayarak kolayca @ işaretine ulaşabilirsiniz.

Mac Bilgisayarda Et İşareti Nasıl ve Hangi Tuşla Yapılır?

Windows kullanıcılarına nazaran Mac bilgisayarlardaki karşılığı ALT OPTION + Q tuş kombinasyonudur. Mac bilgisayarlarda da et işareti yapmak bu kadar kolaydır.

İlginizi Çekebilir:  Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Kuyruklu A Ne Demek? Nasıl Yapılır?

İnternette bir çok kişinin aradığı kuyruklu a sosyal medyada sıkça kullandığımız @ (et) işaretidir.

tiktok takipçi satın al


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

78
86 Paylaşım, 78 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz