41
49 Paylaşım, 41 Beğeni

Ruj çok eski dönemlerden beri kadınlar tarafından tercih edilen bir makyaj malzemesidir. Günümüzde kullanılan şeklini ise 1915 e almıştır. Uzun senelerdir kadınları güzelleştiren bu makyaj malzemesini sayısız rengi mevcuttur. Bordo ruj zarafeti temsil etmektedir. Bu özelliği sayesinde oldukça rağbet gören bordo ruj akla “bordo ruj kimlere yakışır” sorusunu getirmektedir. Yanlış uygulanan bordo ruj kişiye yorgun bir ifade kazandırır ve kullanım amacının dışında bir görüntü ortaya çıkarır.

İçindekiler

Makyajda Rujun Önemi

Makyaj her ne kadar malzemelere sahip olan herkes tarafından yapılabilecek bir uygulama olarak gözükse de kendi içinde bazı kurallara sahiptir. Renklerin uyumunu anlamak, doğru rengi yüzün doğru bölgesine uygulamak ve uygulama sonunda kişileri memnun etmesi gerekir.
Her kadının bilmesi gereken temel makyaj terimleri vardır. Bunlar;

Yüz şekli,
Göz ve dudak şekli,
Cilt tonu,
Cilt alt tonu,
Makyajın gidilecek yere uygunluğu,
Makyajın tarz ile uyumu

Bu terimler makyaj yapan her kadın tarafından bilinmelidir. Makyaj kuralları dikkate alınmalıdır. Yerinde ve uygun tonlarda makyajlar yapılmalıdır. Özellikle ruj makyajı tamamlayıcı olduğu için doğru kullanımı oldukça önemlidir.

İlginizi Çekebilir:  Instagram Hikâyelere Müzik Ekleme

Bordo Ruj Kimlere Yakışır? Bordo Rujun Günlük Hayatta Kullanımı

bordo ruj kimlere yakışır
Bordo Ruj Kimlere Yakışır?

Bordo Ruj Kimlere Yakışır? Bordo ruj moda olduğu ilk zamanlarda günlük kullanım için abartılı olarak görülmekteydi. Ancak günümüzde en basit makyajları bile göz alıcı hale getirebilecek kurtarıcı renklerden biri haline gelmiştir. Bordo ruj farklı giyim tarzlarına uydurulabilir. Günlük hayatta tercih edilebilir. Fakat bordo ruj sürerken dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Kırmızı ve tonları dişleri olduğundan daha sarı gösterebilmektedir.
Bu sebeple dişler beyazlatıcı etkili bir diş macunuyla fırçalanmalıdır. Dudak kalemi kullanmak dudağı daha büyük göstermektedir. İnce dudağa sahip olanlar bordo ruju uygulamadan önce dudak kalemiyle dudağını belirginleştirmelidir. Göz makyajı koyu tonlarda yapıldıysa bordo ruj tercih edilmemelidir. Bordo ruj resmi davetler, toplantılar ve özel günlerde giyilen sade kıyafetleri tamamlayarak dikkatleri üzerinize çekmeye yardımcı olur. Aynı zamanda da ortama uygun ve klas gözükürsünüz.

Bordo Ruj Fiyatları

Bordo Ruj Kimlere Yakışır? Bordo ruju birçok farklı markada bulmak mümkündür. Tercih edeceğiniz bordo rujun markasına göre fiyatlar değişiklik gösterir. Tercih ettiğiniz markanın kalitesi doğru orantılı olarak rujun fiyatını da arttıracaktır.

İlginizi Çekebilir:  Enerji Veren 10 Doğal Bitki Çayı Önerisi

Bordo Ruj Kimlere Yakışır?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

41
49 Paylaşım, 41 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz