50
57 Paylaşım, 50 Beğeni

Çanakkale Gökçeada

Gökçeada Çanakkale ili sınırları içerisinde yer alan 2021 verilerine göre nüfusunun 10 Bin 377 kişi olduğu açıklanan Türkiye’nin en büyük adasıdır. Tarihi ve kültürel geçmişi yerli ve yabancı turistlerin oldukça sık olarak uğradığı bir yer olarak dikkat çekmektedir. Gökçeada 1970 yılına kadar İmroz adı ile bilinmektedir. Ege denizinin kuzeyinde Saros körfezinin giriş kısmında yer almaktadır.

  Gökçeada geleneksel Ege ve Rum mimarisinin esintileri taşıyan evleri, dar sokakları ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır. Yerleşik nüfusu özellikle kış aylarında azalış gösterse de Gökçeada yılın her ayında ziyaretçi alan bir yerdir. Gökçeada özellikle eğlence mekanları ve turistik tesisleri ile de dikkat çekmektedir.

İçindekiler

Çanakkale Gökçeada’da Gece Hayatı

  Gökçeada yerli ve yabancı turistlerin tatil planları içerisinde yer alan önemli bir yerleşim birimidir. Bu nedenle de Gökçeada gece hayatı ziyaretçilerine birçok olanağı sunabilmektedir. Özellikle yeşil ormanları, geleneksel mimari yapısı ve ege denizinin muhteşem sıcaklığı ile huzurlu bir tatil düşünen ziyaretçiler için önemli bir yerdir.

  Gökçeada gece kulübü seçeneği olarak ziyaretçilerine farklı birçok seçeneği sunmaktadır. Ege ve yunan esintilerinin ağırlıklı olduğu eğlence mekanlarında aynı zamanda yerli ve yabancı modern müzik ve dans gösterileri de bulunmaktadır. Genel olarak bakıldığında ise bölgenin meşhur yunan dansı sirtaki ise tüm turistlerin vazgeçilmezi olmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Batı Karadeniz'in İncisi Yedigöller

Gökçeada Gece Gezilecek Yerler

  Gökçeada yılın her mevsiminde ayrı bir güzelliği bulunan nadide bir eser olarak denizin ortasında durmaktadır. Gündüz ayrı güzellikler sunarken gecede ışıl ışıl bir adaya dönüşmektedir. Ege denizinin incisi konumunda yer alan Gökçeada gece gezilecek yerler alanında da ziyaretçilerine birçok olanak sunmaktadır.

  Geleneksel ege eserleri ile donatılmış Rum meyhane konseptleri, balıkçı barınakları ve sahil bandı ile gece adada kalanlara birçok farklı imkan sunmaktadır. Eğlenceli bir gece geçirmek isteyenler meyhane ve tavernalara giderken daha sakin bir gece geçirmek isteyenler sahilde rengarenk çiçeklerle bezeli sokaklarda dolaşmaktadır.

Çanakkale Gökçeada

Gökçeada Tur Seçenekleri

  Gökçeada ulaşım konusunda deniz yolu ile ulaşım sağlayabileceğiniz bir yerdir. Özellikle Çanakkale sahilinden kalkan feribotlar ve yolcu tekneleri ile adaya ziyaretçiler taşınmaktadır. Gökçeada tur şirketlerinin birinci önceliğinde yer alan bir yer olarak dikkat çekmektedir. Gökçeada tur seçenekleri ziyaretçilerin istekleri doğrultusunda farklı seçenekler ile karşımıza çıkmaktadır.

  Konaklamalı tur seçenekleri olduğu gibi günü birlik ziyaretler şeklinde de tur seçenekleri olmaktadır. Bu tur seçeneğinde genellikle sabah başlayan gezi akşam son teknenin kalkışı ile son bulmaktadır. Gökçeada turu 1 gece konaklama seçeneği de diğer bir seçenek olarak ziyaretçilerin sık tercih ettiği turdur. Bu tur sayesinde gündüz adanın keyfini çıkardıktan sonra müthiş ege lezzetlerinden oluşan akşam yemeği ve Gökçeada’nın dillere destan gece hayatını yaşayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Menemen Gezilecek Yerler Nelerdir
Çanakkale Gökçeada

Gökçeada Uzun Süreli Tur Seçenekleri

Çanakkale Gökçeada da tur seçenekleri içerisinde bir geceden daha fazla konaklama seçeneği olan tur paketleri de bulunmaktadır. Gökçeada turu 2 gece seçeneğinde ziyaretçiler gökçeada 5 yıldızlı otel seçeneklerinde konaklama gerçekleştirmektedir. 2 gece 3 gündüz şeklinde olan tur ile eğlenceli bir zaman geçirilebilmektedir.

  Gökçeada turu 3 gece seçeneği ise ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir diğer konaklama türüdür. Bu tur seçeneği sayesinde ziyaretçiler Gökçeada’nın her yerini görebilmekte ve renkli gece hayatında 3 gece farklı etkinliklere katılım sağlayabilmektedir. 3 gece 4 gündüz olarak gerçekleşen tur seçeneğinde ziyaretçiler Gökçeada’ da yer alan hemen hemen her yeri görme imkanı sağlayabilmektedir.

  Çanakkale Gökçeada, Türkiye’nin en büyük adası olarak önemli bir yere sahiptir. Adanın büyüklüğü düşünüldüğünde uzun süreli konaklamalar da ziyaretçiler çok daha eğlenceli zaman geçirebilmektedir. Ada da bir birinden güzel tarihi ve kültürel güzel bulunmaktadır. Uzun süreli konaklamalarda tüm bu yerleri görmek mümkündür.

Gökçeada & Bozcaada Turu

Çanakkale Gökçeada: Bozcaada’ da tıpkı Gökçeada gibi Çanakkale sınırları içerisinde yer almaktadır. Bozcaada Türkiye’nin üçüncü büyük adası olarak önemli ziyaretçi akını alan bir yerdir. Gökçeada Bozcaada turu 4 gün 3 gece seçeneği ile tur yapan ziyaretçiler turları boyunca Ege denizinde yer alan muhteşem güzellikteki iki adayı da ziyaret edebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Antalya Da Gezilecek Yerler Listesi

  Tur kapsamında ziyaretçiler hava şartları ve ulaşım olanaklarına göre iki adayı da rahat bir şekilde gezmektedir. Konaklama olarak genelde bir gece bir ada da 2 gece bir adada olacak şekilde konaklama yapılmaktadır. Muhteşem bir ege tatili için Gökçeada ve Bozcaada tatil planlarınız içinde mutlaka yer almalıdır.

Gökçeada Çanakkale


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

50
57 Paylaşım, 50 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
1
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz