63
71 Paylaşım, 63 Beğeni

Çocukla Uçak Yolcuğunu Kolaylaştıran Öneriler: Gelişen teknolojiyle beraber uçaklar günümüzde en sık tercih edilen ulaşım araçlarından biri haline gelmiştir. Uzun mesafeleri kısa sürede yol almaya olanak sağlaması sebebiyle yurtdışı seyahatlerinde ve uzak mesafe yurt içi seyahatlerde uçak dışı bir ulaşım aracı kullanılması çok nadir görülmektedir. Uçak kullanmayan yolcular genellikle uzak mesafeler için denizyolunu tercih etmektedirler.
Seyahat tarihinizi belirledikten sonra yapacağınız ilk iş uçak bileti bakmak olmalıdır. Erken tarihlerde alınan biletler çok daha uygun fiyatlıdır. Ayrıca havayolu şirketleri sürekli aynı şirketi tercih ettiğiniz takdirde biriken puanlarınız için kişiye özel indirimler uygulamakta hatta biletleri hediye dahi etmektedirler. Çocuklu aileler için de oldukça konforlu olan uçak yolculuğunda çocuklarınızı oyalamak için yanınızda mutlaka ilgilerini çekecek oyuncaklara yer vermelisiniz.

İçindekiler

Çocukla Uçak Yolcuğunu Kolaylaştıran Öneriler / Çocukla Uçak Yolculuğu Hazırlığı Nasıl Olmalıdır?

Çocukla çıkacağınız yolculuklarda check ini önceden online platformlarda yaparak sıra beklemeden uçağa erkenden binebilirsiniz. Uçağa erken bindiğiniz için baş üstü dolabınıza ihtiyacınız olabilecek ürünleri düzgünce yerleştirerek seyahatte rahat edersiniz. Uçağa erken binmeniz çocuğun uçağa alışması ve etrafı tanıyarak güvenli bir yerde olduğuna ikna olması için de oldukça önemlidir. Uçağa binerken çocuğunuzu hostes ve pilotla da tanıştırabilirsiniz. Bilet rezervasyonu yaparken koltuk numarası seçmenize olanak sağlar. Kucağınızda çocuk varken uçakta boş yer bulmaya çalışmak zor olacağından rezervasyon aşamasında mutlaka koltuk numarası seçimi yapılmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Mide Kanseri Nedir? Nasıl Ortaya Çıkar?

Çocukla Uçak Yolculuğuna Çıkarken Bilmeniz Gerekenler

Çocukla Uçak Yolcuğunu Kolaylaştıran Öneriler
Çocukla Uçak Yolcuğunu Kolaylaştıran Öneriler

Çocuğa uçak hakkında bilgi vermeli ve olası sallantıların normal olduğunu anlatmalısınız. Bu sayede çocuk etrafında ne olduğunu anlar ve güvende olduğuna ikna olur. Çocuğunuzu pilotlar ve hosteslerle tanıştırabilirsiniz. Uçak kalkarken oluşabilecek basınç çocuğun kulaklarını etkileyebilir.
Bu durumun önüne geçmek için çocukla sakız çiğnermiş gibi ağız hareketleri yaptığınız bir oyun oynayabilirsiniz. Kalkışta emniyet kemeri takmak zorunludur. Çocuk bunu fark ettiği zaman huzursuzluk çıkarabilir. Bu sebeple çocuğun eline su ya da süt vererek dikkatini dağıtabilirsiniz. Süt iniş ve kalkıştaki basınç direncini de dengelemektedir.

Çocukla Uçak Yolculuğu Sırasında Yiyecek ve İçecek Servisi

Uçak yolculuğu sırasında yiyecek ve içecek servisi mümkündür. Sevdiği bir yemeği karşısında görmek çocukta heyecan yaratacaktır. Bu sebeple havayolu şirketi yemek seçmeye izin veriyorsa çocuğunuzun sevdiği yemeği sipariş ederek dikkatini yemeğe verebilirsiniz.

Çocukla Uçak Yolculuğu Maliyeti

Havayolu şirketleri uçak yolculuklarında 0-2 yaş arası çocuklardan ücret almamaktadırlar. 2 yaşından büyük çocuklar ise koltuk kullandıkları için yetişkinlerle aynı ücret ödenmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Hamilelerde Göbek Fıtığı

Çocukla Uçak Yolcuğunu Kolaylaştıran Öneriler


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

63
71 Paylaşım, 63 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz