46
54 Paylaşım, 46 Beğeni

Dünyanın En Kötü Hapishaneleri. Dünyada bazı hapishaneler cinayet, katliam, tecavüz gibi kötü yaşam koşullarından dolayı ünlenmiştir. Bunlar yaşam şartlarının ağır olduğu, ölümün kol gezdiği hapishanelerdir.

Dünyada bazı hapishaneler cinayet, katliam, tecavüz gibi kötü yaşam koşullarından dolayı ünlenmiştir. Bunlar yaşam şartlarının ağır olduğu, ölümün kol gezdiği hapishanelerdir. Dünyadaki en kötü hapishaneleri yakından inceleyelim.

İçindekiler

Rwanda / Gitarama Merkez Hapishanesi

Gitarama Merkez Hapishanesi dünyanın en kötü hapishanelerindendir. Burada kalan mahkûmların dediklerine göre: “Mezara düşmek bu hapishaneye düşmekten iyidir.” 400 kişilik sınırlı kapasite ile inşa edilmiştir fakat binlerce kişi burada ölüme terk edilmiştir. Açlıktan ölen insanların etlerinin diğer mahkûmlara yemek olduğuna dair raporlar bulunmaktadır.

Brezilya / Carandiru Hapishanesi

Latin Amerika’nın en büyük hapishanesi Carandiru Hapishanesi kanlı olayları ile kötü bir üne sahiptir. 1992’de çıkan ayaklamada 111 kişinin ölümü filmlere konu olmuştur. Hapishane içinde çetecilik oldukça yaygındır. Mahkûmlar çete çatışmalarında ölmekte ya da hastalıktan ölüyor. AIDS’e yakalanarak ölen mahkûmlar oldukça fazladır. 2002 yılında Uluslararası Af Örgütü kararı ile hapishane kapatılmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Cildim Çok Yağlanıyor Nasıl Engelleyebilirim

Venezuela / La Sabaneta

Aşırı kalabalık ve kötü şartlarıyla ün salan başka bir hapishane de La Sabaneta’dır. Rüşvetin yaygın olduğu bir hapishanedir, gardiyanlar zengin mahkûmlara ayrıcalıklar tanır. Çetecilik faaliyetleri oldukça fazladır, tabancadan makineli tüfeğe kadar birçok silah mahkûmların elinde bulunur. Kolera salgını 700 mahkûmun ölümüne sebep olmuştur. 

ABD / Rikers Adası

Her hafta cinayet işlenen bir hapishanedir. Mahkûmların her birinin birden fazla silahının olması hapishanenin gerçek yüzünü gösterir. Makine ve pompalı tüfeklere sıklıkla rastlanır. Ayrıca dövüş kulüpleri ile ünlenmiştir. Kimsenin güvende olmadığı tehlikeli bir hapishanedir.

Rusya / Butyrka Hapishanesi

1879’da inşa edilen hapishane Moskova’nın en büyük hapishanesidir. Kalabalık bir hapishane olup salgın hastalıklar yaygındır. AIDS ve Tüberküloz birçok mahkûmun ölüm sebebidir. Mahkûmların çoğu uyuşturucu kullanıcı olduğundan uyuşturucu ticareti de fazladır.

Dünyanın En Kötü Hapishaneleri Adlı Yazımızı Nasıl Buldunuz? Aşağıda ki emojilerle anlatabilirseniz çok seviniriz 🙂


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

46
54 Paylaşım, 46 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
1
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz