67
74 Paylaşım, 67 Beğeni

Ehliyet Kursu Nasıl Açılır? Ehliyet kursu maliyeti özellikle kurs açarak işletmek isteyenler tarafından sıkça merak edilen bir konudur. Belirli eğitim programlananın tamamlanması ve sonuca ulaşılabilmesi için kurs programlarının tamamlanması gerekir. Eğitim kurumu olarak hizmet verecek olan sürücü kurslarının yapım ve işletim aşamaları ile ilgili önceden bilgi sahibi olmak oldukça faydalıdır. Ehliyet kursu maliyeti ve gerekli evrakın tamamlanması için kısa bir süreç yeterli olacaktır. Gerekli şartların karşılanması için bu konuda açık olarak beyan edilen kural ve yönetmeliklerin detaylı bir şekilde incelenmesi oldukça önemlidir.

İçindekiler

Ehliyet Kursu Açmak İçin Gerekli Şartlar

Ehliyet Kursu Nasıl Açılır: Ehliyet kursu açmak ve işletmek isteyen kişilerin belirli şartları tamamlanması gerekir. Bu şartların en doğru şekilde tamamlanması sürecin daha kısa sürede tamamlanmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca kursun açılacağı mekan veya binanın da belirli şartları tamamlanması diğer önemli bir husustur. Ehliyet kursu açmak isteyen taraflardan istenen şartlar;

  • Dilekçe Beyanı Formu
  • Türkiye Cumhuriyeti veya yabanca kimlik beyanı
  • Vakıf veya tüzel kişiler için belirtilen tasdikli belgeler
  • Noter tarafından onaylanmış şirket sözleşmesi
  • Adli Sicil Durum Beyannamesi

olarak sıralanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde açık olarak belirtilen şartların tamamlanması ehliyet kursu açmak için gerekli durumları taşımaktadır. Ancak son yönetmeliklere göre, sürücü kursu açmak için bölgenin belirli bir nüfus miktarını tamamlaması gerekir. Nüfus oranının 20.000 kişiden az olduğu bölgelerde maksimum 1 adet sürücü kursu işletilmesine izin verilir. Bu sebeple ehliyet kursu açmayı düşündüğünüz noktalardaki nüfus oranı ve  bölgedeki sürücü kursu sayısı oldukça önemlidir. Bu hususlara dikkat ederek kurs açmak istenen bölgenin durumu doğru değerlendirilmelidir. Ehliyet kursu açma şartları yönetmelikte net olarak ifade edilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Evde Çalışarak Para Kazandıracak 10 Garanti Yöntem
Ehliyet Kursu Nasıl Açılır
Ehliyet Kursu Nasıl Açılır

Ehliyet Kursu Açma Maliyeti

Ehliyet Kursu Nasıl Açılır: Ehliyet kursu açarak işletmeyi düşünen kişi veya kurumların öncelikle uygun şartları sağlayan bir bina belirlemesi gerekir. Bu şartlar yönetmelikte açık ve net şekilde belirtilmiştir. Gereken maddi kaynağın tam olarak sağlanması için belirli bir maliyet hesabının yapılması gerekir. Ancak maliyet hizmet verecek olan kursun toplam kapasitesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu durumda öncelikle hizmet verecek olan kursun toplam kapasitesi belirlenir. Ayrıca kurs içinde eğitim görevini üstlenecek olan öğretmenlerin sayısı da sürücü kursu kârı ve maliyetini etkilemektedir. Ancak en düşük kapasite ve az sayıda öğretmen ile hizmet verecek olan ehliyet kursu için 600.000 ve üstü bir rakam ile başlamak yeterli olabilir. Hizmet verilen binanın kiralanması durumunda ise maliyet biraz daha fazla olabilir. Umarım Sürücü Kursu açmak için ne kadar Para lazım sorunuza yanıt verebilmişizdir.

Sürücü Kursu Ne Kadar Kazanır

Ehliyet Kursu Nasıl Açılır: Sürücü Kursu Ne Kadar Kazanır diye soracak olursak, Sürücü Kursları’nda taban fiyat politikası uygulandığı bilinmektedir. Sürücü Kursları ehliyetler için taban fiyat üzerinde istedikleri ücretleri belirleyebiliyorlar. Genel olarak büyük şehirlerde sürücü kurslarının fiyatları daha yüksek olurken, küçük yerleşim bölgelerinde fiyatlar tabana yakındır. Ancak her şartta da sektörün yüksek karlılığa sahip olduğunu söylememiz gerekiyor. Ortalama olarak sürücü kursları her ehliyet için 1.500 ila 2.500 lira arasında ücret kazanıyor.

İlginizi Çekebilir:  İnternetten Para Kazanma 2022

Ortalama olarak aylık 150 civarı öğrencisi bulunan bir Sürücü Kursu yılık tüm masraflar sonrasında 2 milyon lira kazanç elde edebiliyor. Bu rakam büyük şehirlerde bulunan sürücü kurslarının ortalama muhasebe kayıtlarından alınmıştır.

Ehliyet Kursu Nasıl Açılır?

Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından istenen belge ve evrakların eksiksiz olarak tamamlanması durumunda resmi evrak süreci tamamlanmış olacaktır. Ancak kurs açarken ekipmanların tamamlanması ve iyi eğitimciler ile çalışılması kursun kaliteli eğitim düzeyini doğrudan etkiler. Kurs binasının belirlenmesi ve eğitim odalarının hazırlanmasının ardından Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından binanın detaylı bir incelemesi yapılır. Ayrıca uygulanacak olan eğitim programı ve kurs hizmetleri de devamlı olarak denetlenmektedir. Ehliyet kursu maliyeti hesaplanırken kar ve zarar dengesinin belirlenmesi oldukça önemlidir. Kurs gelirleri ve giderlerinin belirli bir doğrultuda olması, belirli öğrenci kapasitenin tamamlanması maliyeti azaltacaktır.

Sürücü
kursu açmak için KOSGEB Desteği Var Mı?

KOSGEB kurumu binlerce vatandaşa iş kapısı açmaktadır. Bir çok alanda teşvik vermekte olan Küçük ve Orta İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) maalesef ki Özel Sürücü Kurslarına destek vermemektedir.

Sürücü Kursu Açmak İçin Kaç Araç Gereklidir

Sürücü kursu açmak için gerekli araç satıyı net olarak belirtilmemiş olsa da araç sayınız ne kadar fazla olursa sizin müşterilerinize sunacağınız hizmet fazlalaşmaktadır ve size avantaj sağlamaktadır.

Ehliyet Kursu Nasıl Açılır


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

67
74 Paylaşım, 67 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
1
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz