82
89 Paylaşım, 82 Beğeni

Yeni Başlayanlar İçin Birbirinden Eğlenceli En İyi Kore Dizileri

Asya dizileri özellikle kore dramaları yıllardır popülerliğini koruduğu gibi bir çok kesimin ilk tercih ettiği televizyon şovlarının başında gelmektedir.

 İlgi çekici bir yapısı olan kore dizileri, gerek romantik komedi dalında, gerekse dram, gerilim gibi ve son yıllarda dizilerdeki fantastik bilim kurgunun adımını atmasıyla da birlikte çok farklı ve eğlenceli renkler katarak izleyicileri ekran başına topluyor.

Aile, romantik, dram, aksiyon, bilim kurgu, fantastik ve bunun gibi bir çok kategoride eğlenceli kore dizileri izleyebilirsiniz. Genel olarak kore diziler 16 bölümden oluşurken aile dizileri daha uzun soluklu bölümlerden oluşabiliyor.

Sizler için gelmiş geçmiş birbirinden eğlenceli en iyi ve en güzel kore dizilerini derledik topladık ve karşınıza sunuyoruz.

İçindekiler

En İyi Kore Dizileri Sunny Again Tomorrow İzle

Sunny Again Tomorrow

Aile dizileri sevenler için Sunny Again Tomorrow dramasanı bakmanızı öneririz. Bir o kadar eğlenceli olduğu gibi bir o kadarda romantik, dram, gizem içermektedir.

Başroldeki tatlı kızımızın hayata tutunma çabası ve çevresinde gelişen olayları anlattığı gibi, bir annenin de küçükken kaybolduğu kızını bir gün bulabilme ümidi de konu edinmiştir. Romantik komedi tarzında ki bu dizi yaklaşık 121 bölümden oluşmaktadır.

Mother Of Mine(2019)

Yeni Başlayanlar İçin Birbirinden Eğlenceli En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri Ve bir aile dizisi daha. Mother of Mine Güney Kore de gösterime girdiğinde oldukça popülerliği korumuş bir dizidir. Başrol oyuncularının sergiledikleri sahneler oldukça iyidir.

Dizinin konusuna gelmek gerekirse bir annemiz var Park Sun-Ja . Annemizin hayat çabası ve kızlarının hayatını konu edinen bu dizi romantik komedi türünden olup içerisinde dramda geçmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Aşkı Anlamanızı Sağlayacak En İyi 10 Kitap

Aslında bu dizide iki tane anne var. Bir tanesi etiyle tırnağıyla kızlarını büyütmüş seven bir anne diğer taraftaki anne ise kendi hayatını toplamak için küçük kızını yıllar önce görümcesine bakması için bırakarak çocuğunu terketmiş bir anne.

 Başroldeki kızımız Kang Mi-Ri, yengesine annesi tarafından bırakılmış küçüklüğünden beri kendi ayakları üzerinde kalıp güçlü insan olarak bir şirketin pozisyonca büyük bir mercisine kadar ulaşabilmeyi başarmıştır. Ayrıca dizi biraz intikamda içeriyor. Kızın çalıştığı şirket öz annesinin şirketi fakat anne kızından habersiz bir şekilde işlerini devam ettirirken başrol olan kızımız bir yandan da annesinden intikam almaya çalışıyor. Bütün bunların yanı sıra dizide çok güzel aşklarda işlenilmiştir.

Evet dizimizin ana teması anne ve kız ilişkisidir. Romantik, dram olan bu diziyi izleminizi tavsiye ederiz. Dizimiz 108 bölümden oluşmaktadır.

Was It Love ( 2020)

En İyi Kore Dizileri 2020 yılında yayın hayatına giren dizide yine kendi ayakları üzerinde kızıyla birlikte hayata sıkıca tutunmaya çalışan bekar bir annemiz Noh Ae-jung var. Yıllardır hayatına çeki düzen vermeye çalışan bu annemiz tam her şeyi yoluna koymuşken patronu tarafından tefeciye borçlanarak bir anda hayatı alt üst oluvermiştir. Genç annemiz hayat sorunları, borçlarla uğraşırken küçük kızımız Noh Ha-nee ise babasının hayatta olduğunu öğrenmiş ve onu araştırmaya başlamıştır.

Aslında dizi genel olarak çok iyi yapılmış hem komik hem romantik. Kore dizilerinde bir klasik olduğu gibi bu dizimizde de yıllar sonra karşılaşan birbirini seven iki insan var.

Bu dizimiz 16 bölümden oluşmaktadır.

Gu
Family Book (2013)

Yeni Başlayanlar İçin Birbirinden Eğlenceli En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri Fantastik içerikli dizimizde yarı insan yarı mitolojik bir canlı olan Lee Seung Gi nin insan olabilmek için hayata karşı savaşını konu almaktadır. Annesi insan olan ve babası mitolojik bir canlı olna Lee bebekken nehire terkedilmiş ve bir tüccar tarafından evlatlık olarak alınmıştır. Lee’nin doğa üstü güçleri vardır fakat kendi yeteneklerinden erişkin olana kadar habersiz kalmıştır.

Yıllar geçtikce büyüyen Lee kendi güçlerinin farkına varır ve kendini sorgulamaya başlayarak geçmişi, anne babasını sorgulamaya başlar. Dizimizde gizem olduğu kadar çokca komedi ve romantiğe yer verilmiştir..

Bir uzman tavsiyesi olarak, dizimiz eski tarihi zamanda geçmektedir. Fakat dizinin mükemmelliği sizi hiçbir şekilde sıkmayacakdır. Gizem, aksiyon dolu bölümler insanda oldukça merak uyandırmaktadır.

Pinocchio (2014- 2015 )

Yalan söylemek kötü bir şeydir. Küçüklüğümüzden beri insanlara öğretilen temel kurallardan biri.

Bu dizimizde ise In ha adında ki muhabir kızımız pinokya hastalığı denilen yani yalan söylememe hastalığı ile mücadele etmektedir. Her nekadar bu hastalık genel olarak kötü olmasada bazen In ha nın başına dert açmaktadır. Hiçbir şekilde yalan söylemeyen muhabirimiz korede oldukça popüler olmaya başlamaktadır. Romantik, komedi olan pinokyo dizisine bakmanızı tavsiye ederiz. En İyi Kore Dizileri

Love Rain(2012)

Bu dizimizin konusu romantik olmakla beraber içerisinde azıcık da olsa dram barındırıyor. Dizide ki aşk biraz izliyenleri geçmişe birazda geleceğe giderek adeta büyülüyor.

Birbirini seven iki insanın kavuşamaması bir şekilde yollarının ayrılması ve yıllar, yıllar sonra ise birbirlerini bulması.

En İyi Kore Dizileri Hiç sıkılmadan bakabilceğiniz en iyi romantik dizilerden biri olan love rain’i bakmanızı tavsiye ederiz

Alice (2020)

Fantastik bilim kurgu tadında olan bu diziyi favori listenize eklemeye hazır olun.

Bir zaman yolculuğu düşünün. Bu yolculuk sırasında bebeğinin yaşaması için kendi hayatını riske atan bir anne. Ve annesini öldüren kişiyi yıllardır yakalamak için araştırmalar yapan bir polis memuru.

Park tek başına yaşayan duyguları olmayan başarılı bir dedektiftir. Bir gün sokakta yıllar önce kaybettiği annesini karşısında görür ve hayatı o zamandan sonra değişir. Annesinin kim olduğunu ve yıllara saklanmış sırları öğrenerek zamanda yolcuğa başlar.

Angry Mom(2015)

Kızının okuldaki çocuklar tarafından zorbalığa uğradığını öğrenen anne akıl almaz bir biçimde öğrenci kılığına girerek kızının gittiği okula başlar. Okul zorbalarını tek tek yakalayıp kızına bunu yapanları bulmakta kararlı olan öfkeli anne bu yolda başına gelmeyen kalmaz.

Cunning Single Lady(2014)

Birbirinden boşanmış ve yıllar sonra bir şekilde yolları birleşmiş iki insanın hayatını konu alan bu dizi de romantik, komedi tadındadır. Şimdi ise Fox tv de yayınlanan Aşk Mantık İntikam adlı dizimizin orjineli olan Cunning Single Lady ile gülmeye hazır olun.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

82
89 Paylaşım, 82 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
1
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz