78
85 Paylaşım, 78 Beğeni

Ertesi Gün Hapı Kullanıp Hamile Kalan Var Mı? Bu sorunun cevabı ertesi gün hapı çeşidinin ne zaman kullanıldığı ile aslına bakılırsa doğrudan etkilidir. Ertesi gün ilaçlarını kullanırken aldığınız zaman dilimi sizin gebe kalıp kalmayacağınızı belirleyen en büyük etkendir. Burada süre çok önemlidir. Çünkü her ne kadar bu ertesi gün haplarının etki süresi 120 saat olsa da, bu süreyi sonuna kadar kullanıp, tam son zamanlarda almak, gebeliği önleme konusundan etkisinin %80 olabileceğini söylemek lazım. O yüzden şüpheli görülen bir cinsel ilişki sonrası en çok 24 saat içerisinde bu hap çeşidinin alınması gerekir. Fakat hiçbir şüpheye yer bırakmamak için ise hapın ertesi gün alınması en doğru seçim olmalıdır. Ertesi Gün Hapı Kullanıp Hamile Kalan Var Mı?

Ertesi Gün Hapı Nedir?

Ertesi gün hapı, eczanelerde reçetesiz olarak satılmakta olan, korunmasız cinsel ilişkiye girdikten sonra gebelik planları olmayan kadınların kullandığı ilaç türüdür. Tek tablet olarak satılmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Corona Virüsü Neden Ortaya Çıktı?

Ella Ertesi Gün Hapı

Ertesi Gün Hapı Kullanıp Hamile Kalan Var Mı
Ertesi Gün Hapı Kullanıp Hamile Kalan Var Mı

Doğum kontrol önleminin alınmadığı ve korunma kazalarının gün yüzüne çıktığı bu tür durumlarda acil bir korunma yöntem olarak ertesi gün hapları kullanılmaktadır. Değişik marka ve modeller eşliğinde satışları olan bu gebelik önleyici hap çeşitleri içerisinde son zamanlarda ella ertesi gün hapları büyük bir ilgi görmektedir. Diğer markalara göre daha güçlü bir önleme fırsatı veren bu ürün ile tüm kazalar için büyük bir oranda çözüm sağlamaktadır. En baş dönemler ile yumurtlamak üzere olunan dönemlerde dahi gebe kalma sorunu yaşamazsınız. Tablet halinde satın alınan bu haplar ağız yolu ile ve hızlıca yutulmalıdır. Hamile kalma olasılığınızın en az olması için en koruyucu ilaç olan Ella ertesi gün hapını kullanmanızı öneriyoruz. Tabii ki en kısa sürede almanız gerekmektedir.

Ella İle Korunma

Şüpheli bir cinsel birliktelikten sonra birçok kişi her ne kadar ertesi gün kapı kullansa da, ister istemez ella korur mu sorusu kafalarını kurcalar. Ancak eğer hap zamanında ve mümkün olduğunca erken bir dönemde alınırsa, korunma şansı çok yüksek olur. Asla bir kürtaj yöntemi olmayan ella ertesi gün hapları sadece bir erteleme sistemidir. Yumurtlamayı erteleme görevi gören bu gebeliği önleyici hap ile üreme sisteminde bulunan sperm, bu zaman zarfında yumurtayı dölleme konusunda geç kalacaktır ve etkisini tamamen kaybedecektir. Yine de unutulmamalı ki, erken bir dönemde bu hapı almak büyük bir önem taşır.

İlginizi Çekebilir:  Kerevizin Faydaları Nelerdir? (Apium Graveolens)

Yumurtlama Döneminde Ertesi Gün Hapı İşe Yarar Mı?

Yumurtlama gerçekleşmeden önce ertesi gün hapını, cinsel ilişkiden sonra ivedi olarak alınması gereklidir. Yumurtlama gerçekleşmişse ertesi gün hapı artık etki etmez ve bir gebelik oluşabilir.

Ertesi Gün Hapı Kullandım Yinede Hamile Olabilir Miyim?

Ertesi gün hapı korunmasız cinsel ilişkiden sonra kullanılan etkili bir yöntem olduğu bilinmektedir. Ancak diğer doğum kontrol yöntemleri kadar etkili değildir ve rutin kullanım için uygun değildir. Ertesi gün hapını kullanan her 100 kadından 1 veya 2si hamile kalmaktadır. %1 veya %2 şans ile hamile kalabilirsiniz. Dikkatli olmakta fayda var.

Ertesi Gün Hapı Kullanıp Hamile Kalan Var Mı?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

78
85 Paylaşım, 78 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz