49
57 Paylaşım, 49 Beğeni

Exxen içerikleri internete düştü! Acun Ilıcalı tarafından uzun süredir dillendirilen ve yerli Netflix olarak tanımlanan Exxen, 1 Ocak itibari ile yayın hayatına başladı. Türkiye’nin dijital yayın platformu olması umulan proje için 900 milyon TL harcanması çok konuşulurken, bu paranın tam olarak nereye harcandığı tartışma konusu oldu. Zira Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefon sahipleri için Google Play Store’a hala Exxen uygulaması gelmiş değil. Bunun yanı sıra sitenin kullanışsız olması ve daha ilk günden çökmesi de eleştirileri arttırdı. Bu eleştiriler hakkında ki yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 Exxen programları internete düştü!

Ayrıca Exxen televizyonlarda da izlenemiyordu. Kullanıcılar seyir keyfini TV’lerinde yaşamak istedikleri zaman ilginç bir açıklama ile karşı karşıya kaldılar. Platformun yetkilileri tarafından paylaşılan bir bilgilendirme yazısı, kullanıcılara bilgisayarı HDMI kablo yardımı ile TV’ye bağlamayı öneriyordu.

Platformun ücret politikası da konuşulanlar arasında yer aldı. Buna göre reklamlı paket 9,90 TL, reklamsız seçenek ise 19,90 TL’den satın alınabiliyordu. Tüketicilerin para verip reklam izlemeye sıcak bakmayacağı aşikar olduğuna göre geriye yalnızca 19,90 TL’lik paket kalıyordu ki bu da oldukça pahalıydı.

İlginizi Çekebilir:  Exxen.com Hayal Kırıklığı Yarattı
Exxen içerikleri internete düştü!
Exxen içerikleri internete düştü!

Ayrıca Exxen‘de bilindiği kadarıyla ortak hesap kavramı da yok. Bahsi geçen dijital platformdaki içerik sayısı da oldukça kısıtlı ve kısıtlı olan bu içeriklerin hemen hemen hepsinde yalnızca bir bölüm var. Bu da eleştiriye açık noktalardan birisi olarak öne çıkıyor.

Acun Ilıcalı tüm bu sorunlar ile boğuşurken, son darbeyi de korsancılardan yedi. Exxen‘in zaten çok iyi olmadığı söylenen sitesindeki içerikler çalındı ve internete düştü. Birçok kişi Survivor Exxen Cup, Sihirli Annem, İşte Bu Benim Masalım, O Adam Oldun Mu, Katarsis, Tolgshow Filtresiz, Konuşanlar gibi içerikleri kaçak bir şekilde izliyor. Bu konuda önlemlerin en acil şekilde alınması gerektiğini söyleyebiliriz. Bakalım Exxen isimli yerli dijital yayın platformu kendini toplayabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

49
57 Paylaşım, 49 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz