64
72 Paylaşım, 64 Beğeni

Sosyal medya platformları üzerinden yayılan ve ilk yıllarında milyonlarca kullanıcıyı saatler boyu ekran başına kilitleyen FarmVille oyunu kapatıldı.

Son yıllarda adını sıkça duymasak da, yayınlandığı yıllar oldukça popüler bir oyun olan FarmVille, özellikle de Facebook üzerinden büyük ilgi görmüş ve kullanıcılar kendi çiftliklerini geliştirerek uzun yıllar saatlerini harcamıştı. Ancak 2009 yılında hayatımıza giren ve Flash tabanlı bir oyun olan FarmVille için yolun sonu göründü.

Adobe Flash’ın 31 Aralık tarihi itibariyle artık kullanılamayacak olması nedeniyle Flash üzerinden hazırlanan FarmVille de bugün itibariyle kullanıcılarına veda etti.

FarmVille kapatıldı, bir dönemin efsanesi tarih oldu
Farmville Kapatıldı

İçindekiler

ZYNGA’YI BUGÜNLERE GETİREN OYUN

FarmVille, bugün için dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olan ve geçtiğimiz aylarda Peak Games’in hisselerinin çoğunluğunu alan Zynga için oldukça önemli. Zira şirket, adını bu oyun sayesinde milyonlarca kullanıcıya duyururken, FarmVille’in ardından büyüyerek yoluna devam etti ve yeni oyunları listesine ekledi.

YERLİ OYUN ŞİRKETLERİNİ DE SATIN ALMIŞTI

Zynga ismine Türkiye hiç de yabancı değil. 2020 yılında Peak Games’i bünyesine katan Zynga, bununla da yetinmeyerek bir başka yerli oyun üreticisi olan Rollic’in hisselerinin büyük kısmını satın almıştı. 

İlginizi Çekebilir:  MacBook'lar, iPhone ve Apple Watch modellerini kablosuz...

Peki Adobe Flash Player 2020 Sonunda Neden Kalkıyor?

HTML5’in çıkışıyla birlikte tarayıcı yapımcılarının Flash’a bağımlılıklarının ortadan kalkması ve bazı güvenlik endişeleri, Flash Player’ın kullanıma büyük oranda darbe vurmuş, sadece belirli sayıda yapımcı tarafından kullanılır olmuştu. Ve nihayet Adobe, 2020 yılında Flash’a yeni özellik getirmeyeceğini duyurarak, ölüm fermanını imzalamış oldu.

Adobe yapmış olduğu duyuruyla, YouTube’da ilk Justin Bieber videosunu, Kongregate’te Dolphin Olympics 2’yi izlemenizi sağlayan bir zamanların yaygın olarak kullanılan eklentisi Flash’ın, 2020 yılı sonu itibariyle kullanımdan kaldırılacağını bildirdi. Adobe, o tarihten itibaren Flash’ın dağıtımını ve güncellemesini durduracak. Sonrasında Apple, Mozilla, Microsoft ve Google gibi yapılara tarayıcıları için Flash güvenlik güncellemeleri sunmakla birlikte, tarayıcıların yeni versiyonlarını desteklemeye de devam edecek. Fakat yeni Flash özellikleri sunmayacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

64
72 Paylaşım, 64 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
1
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz