47
55 Paylaşım, 47 Beğeni

instagram müzikInstagram Hikâyelere Müzik Ekleme Teknoloji çağının en büyük ürünlerinden biri olan akıllı cihazların yaygınlaşmasıyla birlikte hem sosyalleşmemizi, hem de iletişimimizi kolaylaştırmayı sağlayan uygulamalar bizlere sunulmuştur. Bu uygulamaların arasında ‘sosyal medya’ başlığı altında belirtilen ve dünyanın her ucuna sizi kolayca ulaştırabilen belli başlı bazıları ön planda yer almaktadır.
Bu durumda aklımıza ilk gelen uygulamalardan biri olan Instagram, yıllardır dünyanın her bir yanında popülaritesini koruyan neredeyse akıllı cihazların birçoğunda kurulu olan güçlü bir sosyal medya platformudur. Sıklıkla kendini güncelleyen Instagram yakın zamanda gönderdiği bir güncellemesinde ‘müzikler’ kısmını ülkemizde kullanıma açmıştır. O hâlde Instagram müzikler nasıl kullanılır ve nasıl hikâyeye müzik eklenir?

İçindekiler

Instagram Kuruluşu

Instagram’ın tarihi 5 Ekim 2010’a dayanmaktadır. Başta sadece Apple ürünleri olan iOS cihazlar için yaratılan bu uygulama, kısa zamanda aldığı büyük ilgi sonucu yaratıcıları Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından diğer işletim sistemlerine kadar taşınmıştır. Barack Obama gibi büyük siyasetçilerin Instagram profilleri oluşturmasıyla daha da büyüyen uygulama 2012 yılının Nisan ayında popüler bir sosyal ağ olan Facebook’a tam bir milyar dolara satılmıştır.

İlginizi Çekebilir:  İkametgah adresi değişikliği nasıl yapılır?

Instagram’a Gelen Güncelleme: Hikâyeler

instagram
instagram

2016’nın Ağustos ayında dünyanın en popüler sosyal ağlarından biri olan Instagram getirdiği ‘hikâye’ özelliği ile kullanıcıların birçoğunun onayını topladı. Hikâyeler kısmına koyduğunuz fotoğrafların asıl olayının profilinizde gönderi olarak attığınız fotoğrafların aksine sadece yirmi dört saat kalabilesi insanlara başta Snapchat uygulamasını andırsa da zamanla ve gelen güncellemelerle Instagram’a özgü bir hale gelmiştir. Instagram hikâyelere gönderdiği güncellemelerle onları daha da renkli hale getirmiştir.

Instagram Hikâyelere Müzik Ekleme / Hikâyelerinize Müzik Ekleyin

instagram-muzik-ekleme
Instagram Hikâyelere Müzik Ekleme

Bazı ülkelerde daha önceden aktifleştirilen ‘müzikler’ özelliği son güncellemeler ile ülkemize de ulaştı. İnsanların kısa sürede ilgisini toplayan müzikler özelliği ile birlikte sevdiğiniz şarkıları fotoğraflarınıza eklemek çok daha kolay bir hal aldı. Instagram hikâyelerinize müzik eklemek ise bir kaç adımda tamamlayabileceğiniz kadar kolay. Öncelikle uygulamayı açıp ana sayfanızı sağa kaydırarak hikâyeler kısmını açın ve hikâyenizi oluşturun.
Ardından oluşturduğunuz hikâyeyi düzenleme kısmına geldiğinizde sağ üst köşeden üçüncü ifadeye tıklayın. Bunu yaptıktan sonra önünüze; konum, bahset, konu etiketi gibi birçok seçenek çıktığını göreceksiniz. Bu seçenekler arasından müzikleri bulup tıklayarak istediğiniz şarkının adını girin ve istediğiniz bir kısmını hikâyenize ekleyin. Eğer bu özelliği göremiyorsanız uygulamanın eski bir sürümünü kullanıyor olabilirsiniz. Uygulama marketinize giderek uygulamanızı güncelleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  İnstagram - Twitter Hashtag ( # ) işareti nasıl yapılır?

Instagram Hikâyelere Müzik Ekleme


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

47
55 Paylaşım, 47 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz