61
69 Paylaşım, 61 Beğeni

Kerevizin Faydaları Nelerdir? (Apium Graveolens)

Kerevizin Faydaları Nelerdir? Maydanozgiller familyasından, kökleri ve yaprakları sebze olarak tüketilen kokulu bir bitkidir. 30-90 cm yüksekliğindedir. İçeriğinde çeşitli maddeler bulunur. Yaprakları ve baş kısmı kullanılır. Hem yazın hem kışın kullanılır. Faydalarına gelecek olursak; Öncelikle iyi bir idrar söktürücüdür. Sindirim sistemini düzenleyerek iştah açıcı bir özelliği bulunur. İktidarsızlığı giderir. Böbrek hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Böbreklerde biriken kum ve taşların dökülmesinde yardımcıdır.

kereviz faydaları nelerdir

Kerevizin Faydaları Nelerdir?

Akciğer ve karaciğer hastalıklarına karşı da önleyici bir özelliği vardır. Karaciğer şişkinliğini giderir. Kereviz vücuttaki iltihaplara karşı iyileştirici özelliktedir.

Zihin yorgunluğu ve sinir zayıflamasını giderir. Kanı temizler. Kan basıncını ve kalp atışını düzenlemeye yardımcıdır. Kurutulmuş yapraklarının suyu romatizmaya karşı etkilidir. Kereviz bedeni ferahlatır, tüketen kişiye serinlik verir. Susuzluğu giderir. A, B, C vitaminlerini içerir. Ağız kokusunu alır, hıçkırığı giderir. Ter bezlerini çalıştırır ve vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasını sağlar. Güzel sofralarınızı daha da lezzetli hale getirecek türden bir bitkidir. İster salatasını, ister yemeğini yapabilirsiniz. Çiğ olarak da tüketilir. Kerevizin sapını ise kaynatarak içebilirsiniz. O da kendi gibi çok faydalıdır. Kerevizin yapraklarından salata ve detoks çayı yapılabilir. Size ferahlık verecektir.

İlginizi Çekebilir:  Erkekler Neden Meme Dekoltesinden Gözlerini Ayıramıyor?

Her şekilde çok faydalı olduğunu unutmayın.

Kerevizin Faydaları Nelerdir?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

61
69 Paylaşım, 61 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz