89
97 Paylaşım, 89 Beğeni

Kısıtlamalar Kalkıyor Mu? Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı Başladı

İçindekiler

OCAK AYI SON KORONAVİRÜS BİLİM KURULU TOPLANTISI BAŞLADI

Kabine toplantısı öncesinde ocak ayı son Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı, bugün saat 17.00 itibariyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında video konferans yöntemiyle başladı. Toplantının ana gündeminde koronavirüs tedbirleri ve aşılama olacak. Son durumun Bilim Kurulu’nda değerlendirildikten sonra Kabine toplantısında istişare edilmesi ve Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kısıtlamalarda hafifletilme bekleniyor.

20 Ocakta yapılan toplantıda huzurevlerinde ve bakım evlerinde kalan vatandaşların da aşılama sürecine dahil olduğu açıklanmıştı.

Kısıtlamalar Kalkıyor Mu? Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı Başladı
Kısıtlamalar Kalkıyor Mu? Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı Başladı

SON TOPLANTIDA KISITLAMALAR GEVŞETİLECEK Mİ?

27 Ocak 17:00’da toplanan bilim kurulu üyelerinin ana gündeminde aşının seyri olacak. Ancak kısıtlamaların hafifletilmesi ile ilgili öneri ve görüşler sürüleceği tahmin ediliyor. Bu toplantıda alınan karar kabine toplantısında R.T.E’ye sunulacak ve son karar verilecek…

Vatandaş İsyanda!

Kısıtlamaların uzun sürmesinden kaynaklı vatandaşlar isyan etmeye başladı. Daha önce yapılamayan sınavlar ve okulların açılmamasından, dükkan sahipleri iflas etmekten dert yanıyorlar. En kısa sürede normalleşmeye dönmek isteyen vatandaşlar Kabine Toplantısından Gelecek güzel haberleri bekliyorlar.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye 17 Ocak günü koronavirüs tablosu açıklandı

26 Ocak Koronavirüs Tablosu

Son tablo nasıldı gelin hep birlikte bakalım:

Son 24 saatte 180 bin 303 koronavirüs testi yapıldı, 7 bin 103 kişinin testi pozitif çıktı, 134 kişi maalesef hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 1791 olurken, 8 bin 108 kişinin koronavirüs tedavisinin sona ermesiyle iyileşen toplam sayısı 2 milyon 322 bin 511’e yükseldi.

Günlük Vaka 30.000

Kısıtlamalar geldiğinde günlük vaka sayısı 30.000’leri aşmıştı. 27 Ocak Koronavirüs Tablosu henüz açıklanmamış olsa da 26 ocak koronavirüs tablosunda sadece 7 bin 103 Kişinin testi pozitif çıktı. Buda demek oluyor ki kısıtlamalar gerçekten işe yarıyor. Ancak esnaf bu durumdan pek memnun değil. En azından hafta sonu yasaklarının azaltılması bekleniyor.

youtube izlenme satın al


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

89
97 Paylaşım, 89 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz