50
58 Paylaşım, 50 Beğeni

Kredi Çekip İş Kurmak Fikri Nasıl? Günümüzde yeni iş kurmak isteyen veya hayal eden herkesin en önemli sorunu sermaye sorunudur. Finans kurumlarından kredi alma şartları kişileri biraz zorlamış da olsa sermaye bulmak ve yeni iş kurmak isteyenlere çeşitli seçenekler sunulmaktadır. Yeni bir iş kurmak isteyenlerin en büyük sıkıntısı hiç şüphesiz sermaye birikimi gelmektedir. Güçlü bir sermaye yapılacak bir işin başarılı olmasında basamak görevi yer almaktadır. Yeni kurulan bir işte başarılı olmak güçlü bir sermaye ye sahip olmak görüşü her zaman hakimdir. Bu nedenle büyük sermayeli işlerde başarı olmak çok daha kolay olmaktadır.

Küçük işletmelerin sermaye bulmaları için belirli bir aşamaları tamamlamaları gibi engeller zamanla karşılarına çıkar. Finans kurumlarının kredi politikaları oldukça sıkı olması kredi almak isteyen yatırımcıları baya zorlamaktadır. Kredi Çekip İş kurmak isteyenlerin yatırım için sermaye ararken birden fazla seçenekleri değerlendirmelidirler. İş kurma kredisi almak için seçenekler:

Kredi Çekip İş Kurmak Fikri Nasıl? Banka Kredileri

Çalışmış olduğunuz bankanız ile görüşerek size düşük, uygun faiz oranları ve uzun vadeli geri ödeme seçenekleri sağlayabilirler. Ancak bunun karşılığında bankaların yatırımcıdan istemiş olduğu teminatlar yatırımcıları biraz düşündürmektedir. Çünkü almış olduğunuz krediyi ödeyememe durumunda banka kişisel mal varlığınıza ve kredi alırken göstermiş olduğunuz tüm rehinlerinizi almaya kalkabilir. Bu nedenle bankaların kredi koşulları farklı farklıdır. En uygun koşulları bulmak için tüm bankaları dolaşmanızda fayda vardır. Her zaman ilk banka çalıştığınız kişisel banka olmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye'de En Büyük AVM Hangileri?

Devlet Kredileri

Kredi Çekip İş Kurmak Fikri Nasıl? Günümüzde Devlet Kobi’lerle ilgili çeşitli alternatiflerde kredi verme imkanları sunmaktadır. Devlet kredisi alacaksanız daha düşük faiz oranlarında ve uygun geri ödeme seçeneklerinde kredi alma imkanı bulabilirsiniz. Her şeyden önce bu seçeneğin değerlendirilmesinde fayda vardır. Ticari kredi alabilmek için istenen belge sayısı biraz fazladır. Mesela bu belgeler, ortaklara ait kimlik fotokopileri, imza sirküleri, ticaret odası kayıt belgesi, sicil gazetesi çıktısı, vergi levhası, son iki yıla ait gelir tablosu bunun yanında mal varlığı dökümü vb. belgeleri hazırlamanız gerekecektir. Devlet tarafından iş kuracaklara kredi imkanı veren KOBİ’lerle ilgili internet sayfalarını detaylı bir şekilde araştırarak bu imkanlardan faydalanma seçeneklerini öğrenebilirsiniz.

Kredi Çekip İş Kurmak Fikri Nasıl?
Kredi Çekip İş Kurmak Fikri Nasıl?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

50
58 Paylaşım, 50 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz