70
78 Paylaşım, 70 Beğeni

Kablosuz şarj teknolojileri üzerine önemli çalışmalar yapan Apple‘ın birden fazla Apple cihazını aynı anda kablosuz bir şekilde şarj eden şarj istasyonu AirPower ürününü, iptal ettiğini 2019 yılının Mart ayında duyrulmuştu. 2018 yılında piyasaya sunulması beklenen AirPower, maalesef sadece bir konsept olarak kaldı.

Bu yıl ise iPhone 12 ailesi ile birlikte kablosuz şarj teknolojisinin kullanımı için MagSafe aksesuarlarını tanıtan Apple, ortaya çıkan bilgilere göre yeni bir kablosuz şarj teknolojisi üzerinde çalışıyormuş. Patently Apple web sitesinde çıkan bilgilere göre Apple, kablosuz şarj ile ilgili yeni bir patent aldı.

Patente göre Apple’ın MacBook modelleri, iPhone, iPad ve Apple Watch modellerini kablosuz bir şekilde şarj edebilecek. Patentlerde aynı zamanda iPad’in iPhone modellerini ve iPhone‘un ise Apple Watch’ı kablosuz bir şekilde şarj ettiği de görülüyor. MacBook’ların kablosuz şarj noktaları trackpad‘in her iki yanında bulunan kısımlarda olacak ve aynı anda iki farklı cihazı şarj edebilecek.

Apple’ın pazardaki diğer üreticiler ile benzer bir kablosuz şarj teknolojisi kullandığını biliyoruz fakat şu an için kablosuz şarj desteğinin başka markaların ürünlerini kapsayıp kapsamayacağı konusunda herhangi bir bilgi yok. Ters kablosuz şarj teknolojisinin uzun zamandır başka markalar tarafından kullanıldığını da ekleyelim.

İlginizi Çekebilir:  Nvidia GeForce Now Nedir Nasıl Kullanılır?

Bu patent ile ilgili tek sorun ise MacBook ve iPad’lerin tasarımı. Bildiğiniz üzere MacBook ve iPad’ler alüminyumdan üretiliyor. Alüminyum kablosuz şarj teknolojisinin kullanılabileceği bir materyal değil bu nedenle patentin gerçek hayatta kullanılabilmesi için MacBook ve iPad’lerin tasarımlarında değişiklikler yapılması gerekiyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

70
78 Paylaşım, 70 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz