76
84 Paylaşım, 76 Beğeni

Son Dakika Haber: TFFF Başkanı Açıkladı. Maçlar Ne Zaman Seyircili Oynanacak?

İçindekiler

Türkite Futbol Federasyon Başkanı Nihat Özdemir

“Sağlık Bakanlığı ve TFF Sağlık Kurulu uygun gördüğü takdirde en kısa zamanda maçları seyircili oynatmak istiyoruz” diye açıklamada bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, futbol maçlarının artık seyircili oynanması talebiyle ilgili olarak, “Sağlık Bakanlığı ve TFF Sağlık Kurulu uygun gördüğü takdirde en kısa zamanda maçları seyircili oynatmak istiyoruz.” diye açıklama yaptı.

Nihat Özdemir, Limak Holding’in Kilis’teki çimento fabrikası ziyareti sonrası gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakmadı.

Son Dakika Haber: TFFF Başkanı Açıkladı. Maçlar Ne Zaman Seyircili Oynanacak?

TFF SÜPER KUPA FİNALİ BU AKŞAM

Bu akşam TFF Süper Kupa finalinin oynanacağını hatırlatan Başkan Özdemir, bu maçın sonucunda 2019-20 sezonunun ilk yarısındaki tüm maçların tamamlanacağını ifade etti.

16 MAYIS SEZON SONU

16 Mayıs itibarıyla kazasız ve belasız tüm ligleri tamamlamayı hedeflediklerini söyleyen Nihat Özdemir, liglerin seyircisiz oynanmasıyla ilgili olarak bir soruya şöyle yanıt verdi:

”Bizim hedefimiz ligleri seyircili oynatmak. Yalnızca Türkiye Futbol Federasyonu’nun değil, futbolcularımız ve kulüplerimizin yanı sıra hatta hakemlerimiz bile seyircili oynamaktan mutlu olduklarını hep ifade ediyorlar. Çünkü seyircinin futbola önemli katkıları var. Ancak seyirciyle futbol maçları güzel oluyor. O yüzden ana hedefimiz bu. Ama hepimiz biliyoruz ki yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada pandemiyi yaşamaktayız. İnsan ve sporcu sağlığı her şeyden önemli. O yüzden Sağlık Bakanlığı ile bizim Sağlık Kurulumuz sürekli koordineli çalışmakta. Sağlık Bakanlığı ve TFF Sağlık Kurulu uygun gördüğü takdirde en kısa zamanda maçları seyircili oynatmak istiyoruz. Mutluyuz ki pandemi sürecindeki çok kötü zamanlardan bugünlere geldik. Çok şükür vaka ve vefat sayıları düştü. Önemli derece aşı geldi ve hızla yapılmakta. Eğer aşılama sistemi hızlıca devam ederse, vefat ve vaka sayıları düşmeye devam ederse Sağlık Bakanlığı da uygun görmesi halinde maçları seyircili oynatmayı isteriz. Bu, bizim dışımızda Sağlık Bakanlığının vereceği bir karar.” diye açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilir:  KYK Bursu Hangi Durumlarda Neden Kesilir?

VAR sistemiyle ilgili eleştiriler

”VAR’da bu sene 3. senemiz. VAR’dan memnun olan da var olmayan da ama genelde büyük bir memnuniyet var. VAR’ı ben ikiye ayırarak düşünmek istiyorum; birincisi ofsayt olaylarında. Bu tür durumlarda ofsaytta gerçekten neredeyse yüzde 100 gibi bir oranla ofsaytı tespit etmekte. Hatırlarsanız son Beşiktaş maçında art arda gelen 2 goldeki ofsaytı gözle bulmak pek mümkün değil ama elektronik çizgilerle yapılan tespitler sonucunda Beşiktaş’ın 2 golü VAR ile iptal edildi. Adalet yerini buldu. Tabii ki penaltı ve kırmızı kart pozisyonlarında tartışmalar olmaktadır. Bu yalnızca Türkiye’de değil, İtalya’da, İngiltere’de, Almanya’da, İspanya’da da her yer de VAR kararları tartışılmaktadır. VAR’dan memnun olunan taraflar da var, memnun olmayan taraflar da var ama ben VAR sisteminin iyi bir sistem olduğuna inanıyorum.”

Geçen hafta tüm kulüpleri toplantıya davet ettiklerini ve bu görüşme sırasında TFF 1. Lig’deki 18 kulübün tamamının ”Bize VAR sistemini ne zaman getireceksiniz?” şeklinde sorularının olduğunu anlatan Özdemir, şöyle devam etti:

”Bu talepler doğrultusunda VAR hakemleri yetiştirmek istiyoruz. Çünkü VAR hakemi sayımız yeterli değil. Bir de bu VAR sistemi için yatırım yapmamız gerekli. Bunun için de zamana ihtiyacımız var. Ama kendilerine söz verdim, en kısa zamanda TFF 1. Lig’de de VAR sistemini uygulamak için çalışmaya başlayacağız. Şu anda bu çalışmaları yapıyoruz. En kısa zamanda VAR sistemini TFF 1 Lig’de de kullanmak istiyoruz. Süper Lig’de VAR’dan memnun olan da var olmayan da ama TFF 1. Lig’deki 18 takımın tamamı uygulanmasını istiyor. O yüzden VAR sistemi iyi bir sistemdir. Bunu geliştirmemiz, hakem yetiştirmemiz gerekli. Bunun için de gerekli çalışmaların içerisinde olduğumuza inanıyoruz.” Dedi.

İlginizi Çekebilir:  YILBAŞINDA 4 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Kaynak: Anadolu Ajansı

facebook sayfa beğenisi satın al


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

76
84 Paylaşım, 76 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz