64
72 Paylaşım, 64 Beğeni

Sizler için Netflix ‘te İzlenebilecek En İyi 5 Dizi Önerisini hazırladık. Gelin Hep Birlikte İnceleyelim…

İçindekiler

Pandemi Sürecinde Evde En Çok Dizi ve Film İzledik. Bunun İçin Sizlere Netflix En İyi 5 Dizi Önerisini Sunduk

1.Breaking Bad

İşte can sıkıntınızı giderecek harika bir dizi. İlk bölümü 2008 yılında yayınlayan Breaking Bad, IMDB puanı 9,5 olan, kaliteli bir yapımdır. 2013 yılında son bölümünü yayınlayarak yayın hayatından çekilen dizi, pek çok ödüle layık görülmüştür. Breaking Bad, dünyanın en iyi dizileri arasında gösterilmektedir.

Breaking Bad Tanıtım
Breaking Bad Dizisi Konusu

Sıradan bir lise kimya öğretmeni olan Walter White, akciğer kanseri olduğu haberini öğrenerek karamsarlığa kapılır. Öğretmenlik dışında ek iş de yapmasına rağmen zorluklarla geçindirdiği ailesinin, kendisinin ölümünden sonra ne olacağını düşünmektedir. Bu düşüncelerinin arasında eşinin ikinci çocuklarına hamile olduğunu öğrenen Walter White, daha fazla para kazanmanın ve ailesinin rahat bir hayat sürebilmesi için çözüm yolu aramaktadır. Aradığı yol, doğum günü partisinde bir televizyon reklamı ile karşısına çıkar.

Hızlı para kazanmanın yolunu uyuşturucu ticareti yapmakta bulan Walter White, kendisine “meth” ticaretinin imza ismi “Heisenberg” denilecek bir dönüşüme doğru yolculuğa çıkar. Yapacağı yasa dışı ticarette ortağı ise, eski öğrencisi Jesse Pinkman olacaktır.

Yaşamı boyunca dürüst bir insan olan Walter White, bunun karşılığı olarak akciğer kanseri olduğunu düşünmektedir. Attığı her adım ile çevresindeki insanların da hayatını değişmektedir. Eski öğrencisi ve aynı zamanda ortağı Jesse Pinkman ile ihanetin ve şiddetin bol olduğu bir dünyaya girerler. İlk başlarda ailesini koruma iç güdüsünü hissettiğimiz White, zaman ilerledikçe yozlaşmaya başlar

İlginizi Çekebilir:  ÜNİVERSİTE HAYATINI ANLATAN EN İYİ 10 FİLM

2.Peaky Blinders

Yayın hayatına BBV Two kanalında, 13 Eylül 2013 tarihinde başlayan Peaky Blinders dizisi, Netflix’te en çok izlenen diziler arasında yer almaktadır. IMDB puanı 8,8 olan dizi, genel konusu itibariyle bir çete lideri ve göreve yeni gelmiş bir dedektif arasındaki çatışmayı anlatmıştır.

Peaky Blinders Tanıtım

Peaky Blinders dizi konusu

Peaky Blinders, Birinci Dünya Savaşı sırasında İngiltere’de ortaya çıkan çeteleri anlatıyor. Bahis çeteleri, komünistler ve devlet arasında bulunan husumeti işleyen dizi, bölümler ilerledikçe savaştan sonra İngiltere halkının nasıl parçalandığını da anlatmakta.

Diziye konu olan “Peaky Blinders” çetesi ise, şapkalarında bulundurdukları jilet ile insanları kör eden canilerden oluşuyor. Bu durum halk arasında da çok büyük endişelere yol açıyor. Çete, maddi kaynağını soygun ve at yatışından elde ediyor. Çete geçimini sağlamak adına yaptığı soygunların birinde olmaması gereken bir hata yapıyor. Bu hatanın ardından şehre henüz gelmiş dedektif ile yolları kesişiyor ve macera başlıyor.

3.Orange is the New Black

Komedi ve dram türünün önde gelen dizilerinden olan Orange is the New Black, 11 Temmuz 2013 tarihinde yayına girmiştir. IMDB puanı 8,1 olan dizin final tarihi ise 26 Temmuz 2019 olmuştur. Sürekli evde kalmamız gereken bu günlerde, yüzünüzü güldürecek konusu ve oyunculukları ile tavsiye edeceğimiz Netflix dizisidir.

Orange is the New Black Tanıtım

Orange is the New Black dizi konusu

Orange is the New Black bir kitap uyarlaması olarak dizi hayatına başlamıştır. Piper Chapman etrafında olan olaylara yer veren dizi, New York City’de geçmekte. Lise yıllarında arkadaşı Alex Vause yüzünden haksız bir hapis cezası alan Piper’ın bu durum nedeniyle tüm planları bozulmuştur. Normal hayatını bırakıp hapishaneye mahkum olan Piper burada lise arkadaşı Alex ile karşılaşmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Lupin 2. sezon ne zaman başlıyor? LUPIN dizisi ikinci sezon çıkış tarihi

Tekrar bir araya gelerek, hapishanede bulunan diğer mahkumlar ile baş etmeye çalışan iki arkadaşın başından geçen komik ve dramatik olaylara, Orange is the New Black dizisinde sıkça yer verilmiştir.

Orange is the New Black, 67. Primetime Emmy Ödül töreninde, ödül almış başarılı ve sevilen bir dizidir.

4.The OA

Bilim kurgu seven okurlarımıza kesinlikle The OA dizisini tavsiye ediyoruz. IMDB puanı 7,8 olan dizi, Amerika Birleşik Devletleri imzalı bir yapım. 2016 yılında ilk bölümü yayınlanan The OA, 2 sezon boyunca Netflix platformunda yer alan başarılı bir diziydi.

The OA tanıtım

The OA Dizi Konusu

Dizinin kahramanı Prairie Jognson, 7 yıl önce bir anda kaybolmuş ve kimsenin haberinin olmadığı bir kızdır. Kendisi de nerede olduğu hakkında hiçbir fikre sahip değildir. Aklından geçen intihar etme düşüncesini yerine getirmek için köprüden kendini bırakan kız, bunu başaramamış ve hastanede gözlem altına alınmıştır.

Kaldırıldığı hastanede 7 senedir görmediği ailesini bulan Praire, gördükleri karşısında şok geçirir. Aile ise kızın eskisi gibi olmadığını, bir takım değişiklikler olduğunu fark etmiştir. Kaybolduğunda gözleri görmeyen Praire, hastanede görür bir halde bulunmuştur. Adının OA olduğunu söyleyen genç kızın vücudunda ise bilinmeyen nedenlerden dolayı oluşmuş yara izleri bulunmaktadır.

5.Oh My Venus

Listemizin sonunda Kore yapımı, aşk, komedi ve drama türlerini içeren “Oh My Venus” filmine yer vermek istedik. IMDB üzerinde 7,9 puanı bulunan dizi, 2015 yılında yayınlanmış ve 16 bölüm sürmüştür.

İlginizi Çekebilir:  En güzel film önerileri! 2022'de keyifle izlenecek film tavsiyeleri
Oh My Venus Dizisi Tanıtım Videosu
Oh My Venus Dizisi Konusu

Lise döneminde oldukça güzel olan Kang Joe-eun, yaşadığı yerde Daegu’nun Venüsü olarak tanınmakta. Yakınında bulunan tüm erkekleri ilk aşkı olan Kang, okul hayatını bitirir ve avukat olarak çalışmaya başlar. İlerleyen zaman ve çalışma hayatı nedeniyle çok kilo alan Kang, obez olma durumuna kadar ilerlemiştir.

Amerika uçak yolculuğunda karşılaştığı ünlü sağlık koçu ve antrenörü John Kim ile anlaşma yapar. Dizide, kilo vermek için tüm çalışmaları yapan genç bir kızın hikayesi yer alıyor.

Evet sizin için önereceğimiz Netflix dizileri bu yazımızda son buluyor. Ancak Netflix 2020 Yılında En Çok İzlenen 20 Dizi Yazımıza da göz atabilirsiniz. Evde olduğumuz süre boyunca her hafta birbirinden güzel ve kaliteli dizi öneri serimiz devam edecek. Bizi takipte kalın.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

64
72 Paylaşım, 64 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz