35
43 Paylaşım, 35 Beğeni

Kadınların internet üzerinden araştırdıkları konuların başında saç bakımı gelmektedir. Sizler için 8 maddede saç bakımını derledik.

İnternetten Para Kazanma Yolları

İçindekiler

1- Saçınızı Hava Şartlarından Koruyun

Saçlarımızın hava şartlarından kolayca etkilendiğini hep unutuyoruz. Güneşin sıcaklık nedeni ile saç köklerini kurutacağını biliyoruz, ancak rüzgar ve yağmur da bu duruma eşlik eder, bu da saçların onarılmasını engelleyip yıpranmalara neden olabilir.

Bu durumda saçı korumak için nemlendiriciler ve besleyici esanslar kullanabiliriz.

2- Su Sıcaklığına Dikkat Edin

Duşta suyun çok sıcak olması saç köklerine ve saç uçlarına zarar verecektir. Saça ılık su ile masaj yapılarak şampuanlamanın saçın kırılmasını ve yıpranmasını engelleyebilir.

saç bakımı bitkisel yağlar

3- Şampuan Seçimi

Şampuan seçerken öncelikle ihtiyaçlarınıza uygun özellikte şampuan seçmeye çalışın. Şampuan seçerken bitki özleri içeren ürünlerin olması saçlarınıza daha iyi gelecektir.

İlginizi Çekebilir:  Tüp Bebek Tedavisinde Beslenme Nasıl Olmalı?

4- Saç Kurutma Makinesi Ve Saç Stilisti

Saçları şekillendirmek için kullandığımız saç kurutma makineleri ve saç şekillendirme araçları (fön makinesi, düzleştirici vb.), yüksek sıcaklıklarda saçla temas ettiğinde çatlaklara, kırılmalara ve yanıklara neden olabilir. Yüksek sıcaklıklarda şekillendirme yapan çeşitli ekipmanları dikkatlice kullanın. Saç kurutma makinesi kullanırken, ısıyı uzun bir mesafeye saçınıza dağıtın. Saç şekillendirme ürünlerini kullanırken, saçınızı önceden korumak için losyon veya yağ kullandığınızdan emin olun.

5- Saçta Havlu Kullanımı

Duştan sonra nemi emmesi, saçı kırması ve şarj olması için saçınızı bir havluyla sarın. Kuru saçlar için kalın havlular yerine organik ince pamuklu havlular kullanabilirsiniz. Saçınızı bir havluyla sarmak yerine, nemi almak için saça masaj yapabilirsiniz.

6-Saçın Nem Kaybetmesine İzin Vermeyin

Gün içerisinde saç birçok çevresel faktörle karşı karşıyadır. Sigara dumanı, kirli hava koşulları ve bir metropolde yaşamanın günlük stresi saçın ve yüzün görünümünü etkileyebilir. Tüm bu faktörler birleştiğinde saçlarımız nem kaybeder ve cansız olmaya başlar. Bunun için duştan sonra ve / veya gün içinde saçınıza güçlü nem katan yağlar kullanın. Duşta bulunan nemlendirici saç kreminin yanı sıra gün içinde kullanabileceğiniz bir bakım kremi de tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Burun Estetiği Yaptırmak ve Ameliyat Sonrası
saç bakım cihazları

7- Saçınızı Yıkama Sıklığına Dikkat Edin.

Saçınızı her gün yıkamak ve şampuan kullanmak kökleri ve saçları kurutacaktır. Saçları sağlıklı hale getirmek için saç köklerinin vücut tarafından doğal olarak salgılanan yağlanmaya ihtiyacı vardır. Her gün yıkanan saçlarda yağ ve nem dengesini sağlama işlemi kurumaya başlar çünkü dışarıdan sürekli müdahale ile saçlar aşırı neme maruz kalacaktır. Sık sık çamaşır yıkama alışkanlığından vazgeçilmemesini diyoruz, bu da saçların seyrelmesine yol açacaktır. Saçınızın sağlıklı kalması için haftada üç gün saçınızı yıkamanız yeterlidir.

8- Diyetinize Dikkat Edin

Yeşil ve kırmızı tonları olan sebzeler ve yeşil yiyeceklerin yanı sıra Omega 3 gibi sağlıklı yağların kullanılması da saçınızın doğal parlaklığını ve canlılığını sağlamak için zengin bir beslenme alışkanlığı sağlayacaktır. Unutma, yediklerin her zaman görünüşünü etkileyecektir.

Saç Bakımı

Uzun Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

35
43 Paylaşım, 35 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
1
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz