58
65 Paylaşım, 58 Beğeni

Saç Boyasını Akıtmak İçin Kabartma Tozu. Kabartma tozu saç rengini açar mı?Kabartma Tozu İle Saç Boyası Akıtma Nasıl Yapılır?

Saçlar kadınlar için en önemli güzellik ölçütüdür. En çok saçlara bakım yapılır. Ve güzelliklerine güzellik katmak isteyen kadınlar genelde saçlarını boyarlar. Ya da yenilenmek, kendini farklı hissetmek istediklerinde ilk olarak saçlarını boyarlar. Ama bazen bu hüsran ile sonuçlanabilir. Bu da kadınları büyük sıkıntılara sokar.

Koyu renge boyanan saçların akması çok zordur. Açık renkteki saçlarda fazla işlemden geçmiştir. Doğal rengine dönmek istene bilir. Ya da farklı bir renk denene bilir. Peki, boyanan saçlarınızın rengini en doğal hangi yöntemle akıta bilirsiniz? Tabi ki de kabartma tozu ile çözebilirsiniz.

İçindekiler

Kabartma Tozu Saç Rengini Açar Mı? Kabartma Tozu Saç Boyasını Akıtır Mı?

İnternette bir çok kullanıcı kabartma tozunun saç rengini açıp, açamadığını araştırmaktadır. Bizler de sizler için derlediğimiz bu yazımızda kabartma tozu ile saç rengini nasıl açabileceğini anlattık. Doğal saç rengi açma yöntemlerinden biri olan kabartma tozu, saçların birkaç ton açılmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Boyasını Akıtmak İçin Kabartma Tozunu Nasıl Kullanırız

Saç boyasını akıtmak istiyorsanız bir paket kabartma tozuna ihtiyacınız var. Bir sprey şişesine iki tatlı kaşığı kabartma tozu ile iki bardak su ekliyoruz ve karıştırıyoruz. Saçınıza uygulayarak 2 saat kadar bekletin. Daha sonra saçınızı ılık suyla durulayın. Bu işlemi iki günde bir uygulayın. Saçlarınız eski haline kısa sürede dönecektir.

İlginizi Çekebilir:  Corona Virüsü Nasıl Oluştu?

Koyu Saçlarda Kabartma Tozu Uygulaması – Kabartma Tozu ile Saç Bakımı

Diyelim ki saçlarınızı siyaha, maviye, patlıcan moruna, gece mavisine ve buna benzer koyu renklere boyadınız. Bu renkler size yakışmadı diyelim. Saçınıza uygulayacağınız kabartma tozu tarifi ile boya rengini akıtabilirsiniz. Saç boyutlarına göre ne kadar kullanılacak?

  • Kısa saçlar için bir paket kabartma tozuna saçınıza yetecek kadar su ile karıştırıp saçınıza uygulayın.
  • Orta boydaki saçlar için de 2 paket kabartma tozuna gene saçınıza yetecek kadar suyun içine katıp karıştırın ve saçınıza uygulayın.
  • Uzun ve gür saçlar için de 3 veya 4 paket kabartma tozu yeterlidir. Saçınıza yetecek kadar su ayarlayıp içine paketleri boşaltın. Suyu karıştırıp saçınıza uygulayın.

Her uygulamada karışımı bir iki saat bekletip, durulayın. Çabuk ve kolay akacaktır.

Saç Boyasını Akıtmak İçin Kabartma Tozu Kullandıktan Sonra Saç Bakımı

Saç Boyasını Akıtmak İçin Kabartma Tozu – Yaptığınız bu karışım ile yaptığınız her uygulamada saçınız sertleşecek ve katı bir hal alacaktır. Her uygulamadan sonra saçınızı duruladıktan sonra bir kere de kepeğe karşı dayanıklılık gösteren şampuanlarla yıkayın. Saç kremi uygulamasını da yapmayı unutmayın. Saçlarınız eski doğal haline dönecek ve yumuşak olacaktır.

Kabartma Tozu Saç Döker Mi

Kabartma tozu bir tür tuzdur ve küçük, aşındırıcı kristallerden oluşmaktadır.

Saçlarımız da çok hassas oldukları için bu küçük kristaller saç tellerini yırtabilmektedirler. Böylelikle ayrık uçlara ve kırılmaya neden olabilmektedir.

Kabartma tozu sodyum bikarbonattır. Yaklaşık 9 pH’a sahiptir. Kafa derisinin pH’ı ve cildin geri kalanı yaklaşık 5.5’tir.

İlginizi Çekebilir:  Hava Yastığı Nasıl Yapılır?

Araştırmalar 5.5’ten daha yüksek bir pH değeri bulunan bir ürünün kullanılmasını önermemektedir. Saç derisine zarar verebileceği düşünülmektedir. Saç Boyasını Akıtmak İçin Kabartma Tozu

Saç Boyasını Akıtmak İçin Kabartma Tozu – Saça kabartma tozu kullananlar yorumları

Bir kaç siteden alıntılanmıştır!

şampuandan daha fazla temizlik hissi veriyor ancak herhalde fazla temizlediğinden saçların birbiri üzerinden kayması durumu yok oluyor ve saçlar birbirine acayip derecede karışıyor, sem sert oluyor. o dolanmayı saçınızı yolsanız açamazmışsınız gibi oluyor. sonra elma sirkeli suyu sıkıyorsun uçlara. ansızın saçlar açılıyor. sanki az önce o düğüm düğüm olmuş saçlar sizin değilmiş gibi. kim bulmuş bu yöntemi, nasıl bulmuş? yine de saçlar kuru oluyor. saçların ucunu kremleyin bir şey yapın. 

3aydır yapmakta olduğum girişim

şöyle ki ilk yıkadığınızda saç dibinizde yapış yapış bir şey oluyor.bu tamamiyle şampuanlar spreyler vs ürünlerin saçlarda bıraktığı kimyasallardan arınmaya başladığını gösterir.sonrasında saçlarının daha az yağlandığını fark edersin. haftada 3kez yıkadığın saçlarını nerdeyse haftada 1kez yıkarsın ve yağlanmaz. saçın kendi şekli daha çok ortaya çıkmaya başlıyor mesela hafif dalgalı saçlarda dalgalar belirginleşiyor hacimli oluyor. şunu da söylemeden geçemeyeceğim saçlarım çok yavaş uzarken 3 ayda sırt hizasında olan saçlarını belime getirmiştir bunu da kimyasallardan arınmış olmasına bağlıyorum. denemek isteyenler için kendi uygulamamdan bahsedeyim biraz. ben sprey şişesine ılık su ve 1buçuk çay kaşığı karbonat koyuyorum iyice çalkaladıktan sonra saç diplerime püskürtüyorum yağlanan kısımlarına falan 2-3 dk bekletip bol suyla yıkıyorum siz karbonat miktarını kendinize göre ayarlayabilirsiniz benim saç tellerim ince olduğundan az kullanıyorum bu hazırladığım şişe de 3-4 yıkama gidiyor saç uçlarına sıkmıyorum çünkü kuru olan saç uçlarını daha da kurutuyor ayrıca su yeterince temizliyor. Saç Boyasını Akıtmak İçin Kabartma Tozu
durulama suyuna da elma sirkesi döküyorum yumuşaklık ve parlaklık veriyor. boyalı saçlarda zor oluyor millet boyadan saç sert zaten karbonatta sertleştiriyor sıkıntı ama karbonat miktarı ayarlanarak halledilebilir.
birde karbonatı çok bekletirseniz ya da çok koyarsanız saç diplerinde kepeklenme yapıyor onun için kendi saçınızın yapısına uygun olarak karbonat miktarını ayarlayın bazı sitelerde 2yemek kaşığı falan diyor valla adamın saçı elinde kalır sakın hayvani gür değilse saçlarınız tabi karbonat çok güçlü bir temizleyicidir bunun bilincinde olarak uygulayın
saçlarınıza çok ısı uygulamazsanız arada saç uçlarına saf zeytinyağı sürerseniz öncesi sonrası moduna iyice girersiniz

Saç Boyasını Akıtmak İçin Kabartma Tozu


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

58
65 Paylaşım, 58 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
1
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz