41
49 Paylaşım, 41 Beğeni

Sakız Lekesi Nasıl Çıkar? Sakızı Ne Çıkarır?

Sakız Lekesi Nasıl Çıkar? Günümüzün farkedilmeden elbiselerimize bulaşan tehlikelerinden olan sakız yapışmasını farkettikten sonra paniklemeyin. Sizlere sakız lekesini nasıl çıkaracağınız hakkında bilgiler veriyoruz.

Sakızı Ne Çıkarır?

Sakız genellikle varlığı fark edilmeden oturduğumuz bir yerden bulaşmaktadır. Sakızı Ne Çıkarır bölümünde gelmeden önce yapılması gereken öncelikle lekenin bulaşmış olduğu yerde bulunan sakızı temizlemektir. Hemen uyarmakta var ki, sakızı kıyafet üzerinden tamamıyla çıkarmadan önce kesinlikle makineye atmayın. Oluşabilecek her durumda ilk olarak o lekeyi soğutmak ve sökmek gerekir.

İçindekiler

Peki Sakız Lekesi Nasıl Çıkar?

Bu işlem yakılırken üst kısımda kalan kaba bölümü elinizle koparıp ardından da asıl lekenin bulunduğu kısma ulaşın. Lekenin bulaşmış olduğu bölümü dondurmak ise ikinci aşama olmalıdır. Bu konuda buz kalıplarından destek almanız mümkündür. Buzu lekenin yer aldığı bölüme ne denli yoğun biçimde uygularsanız sakızın o kadar hızlı şekilde katılaştığını ve pul pul dökülmeye başladığını görürsünüz. Daha sonra katılaşan lekeyi küt uçlu bir bıçak veya kaşıkla kazıyıp çıkarabilir, geriye kalan küçük parçaları da cımbızdan yardım alarak çıkartabilirsiniz. Ancak işin bu kısmında biraz daha özenli olmak gerekir. Çünkü bu sakız artıklarından kurtulmak isterken kıyafetlerinizde zarar görebilir. Söz konusu olan kıyafet hassas yapıda olan veya pamuklu bir kumaşa sahipse bu zarar çok daha belli olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Kışın Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Şayet sakız jean pantolon tarzında bir kot kumaştan üretilmişse, öncelikle lekeyi buz kalıplarını kullanarak sertleştirin ve sertleşmiş olan sakızı kazımaya başlayın. Lekenin kalan bölümünü çıkarmak içinde 90°’lik alkole batırılmış olan temiz bir bezi kullanarak tampon hareketler şekline yüzeye uygulayın. Daha sonra çamaşır makinenizi kullanarak her zaman tercih etmiş olduğunuz programı aktif hale getirerek yıkama işlemini başlatın.

Koltuktan Sakız Nasıl Çıkar

Yapışan sakızı sakın zorla çıkarmaya çalışmayınız. Buz küplerini alın ve bir buzdolabı poşetinin içine yerleştirip sakızın yapıştığı tüm alanın üzerine bu buzları koyun. Sakız soğumaya başladıkça o yapışkanlığını kaybedecek ve bir kalıp halinde yapıştığı yerden kolayca çıkacaktır.

Makinede Yıkanmış Sakız Lekesi Nasıl Çıkar

Limon suyunu sakızın olduğu bölgeye dökerek güzelce kazıyın. Sakız çıktıktan sonra leke kaldıysa lekeli yerlere bolca tuz dökün. Lekenin kaybolduğunu göreceksiniz. Makinede yıkanmış sakız lekesi içinde bu yöntemi kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Arabadaki Sakız Lekesi Nasıl Çıkar

Makalemizde bahsetmiş olduğumuz yöntemleri deneyebilirsiniz.

Daha Fazla Nasıl Yapılır İçeriği İçin Web Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

41
49 Paylaşım, 41 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz