54
61 Paylaşım, 54 Beğeni

Sedat Peker’in lideri olduğu iddia edilen suç örgütüne yönelik başlatılan davada yeni bir gelişme yaşandı. 8 sanık hakkında verilmiş olan tahliye kararına, Kasap Döner’in sahibi Emrah Sarıtaş’ın avukatı tarafından yapılan itiraz reddedildi.

Yurt dışında bulunan ve uzun bir süredir yaptığı açıklamalarla gündemi sarsmaya devam eden Sedat Peker’in, lideri olduğu iddia edilen suç örgütüne yönelik, 14’ü tutuklu 92 sanığın yargılandığı dava devam ediyor.

8 sanık hakkında tahliye kararı çıkmıştı, Cahit Çetin’in öldürülmesine yönelik dosya ise ayrılmıştı.

Dosyada müşteki olarak yer alan Kasap Döner’in sahibi Emrah Sarıtaş’ın avukatı tarafından davanın görüldüğü Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunulan dilekçede, davanın yedinci celse ara kararında verilmiş olan, sanıklar Fikret Aydın, Abdullah Süngü ve Eser Sarıtaş için tutukluluğun kaldırılması kararına itiraz etmişti. Sanıkların tahliyelerine itiraz edilen dilekçede, tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesi talep edilmişti.

“KARAR USUL VE YASAYA UYGUN BULUNDU”

Tahliye kararına yapılan itirazı değerlendiren Anadolu 17. Ağır Ceza Mahkemesi, Emrah Sarıtaş’ın avukatı tarafından yapılan tahliye kararına itirazı reddetti.

İlginizi Çekebilir:  Kırmızı Oda Yavuz kimdir? Kırmızı Oda Yavuz gerçek adı ne? kimdir?

Kararda, “Sanıklar hakkındaki yargılama dosyası kapsamındaki olay, aşamalardaki ifade içerikleri, itiraz dilekçesinde ileri sürülen sebepler, tahliye kararının sebepleri açısından gösterilen gerekçe ve yapılan değerlendirme ile tüm dosya kapsamı dikkate alınarak itiraza konu İstanbul Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 30 Haziran 2022 tarihli kararının usul ve yasaya uygun bulunduğu görülmekle, yerinde olmayan itirazın reddine” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: 1


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

54
61 Paylaşım, 54 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz