54
62 Paylaşım, 54 Beğeni

Steam Profil Arka Planı Nasıl Yapılır?

İçindekiler

Dünyanın en çok kullanılan oyun platformlarından Steam’deki profilinizin arka planını değiştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri tek tek resimli olarak açıkladık.

Bildiğiniz üzere dünyanın en popüler oyun platformu Steam’de kullanıcılar profillerini oldukça özgür şekilde düzenleyebiliyorlar. Bu konuda geniş imkanlar sunan Steam’de en kullanışlı özelliklerden birisi de profil arka planını değiştirmek.

Bu yazımızda sizler için Steam profil arka planı nasıl değişir ve yeni arka planları nasıl satın alabilirsiniz biraz ondan bahsedeceğiz. Ayrıca Steam’den indirim zamanlarında harika arka planlarda satın alabilir anlatacağımız yöntemle profilinizi mükemmel bir forma sokabilirsiniz.

Steam profil arka planı nasıl değiştirilir?

  • Adım #1: Steam’i açın ve kullanıcı adınızın üstünde durun, açılan pencereden Profil’i seçin.
  • Adım #2: Seviye kısmının altında bulunan Profili Düzenle seçeneğine tıklayın.
  • Adım #3: Profil Arka Planı yazan link’e tıklayın.
  • Adım #4: Daha önce satın aldığınız Profil Arka Plan seçiminizi yapın ve nasıl görünmesini istediğinizi ayarlayın.
  • Adım #5: Değişiklikleri kaydedin ve işlem tamam.

Adım 1: Steam’i açın ve kullanıcı adınızın üstünde durun, açılan pencereden Profil’i seçin.

Steam Profil Arka Planı Nasıl Yapılır?

Steam hesabınıza giriş yaptıktan sonra,  üst menüden kullanıcı nicknameinizin bulunduğu kutucuğun üzerine Mouse imlecini getirin. Açılan liste içerisinden “Profil” seçeneğine tıklayın. Burada profilinizi göreceksiniz.

Adım 2: Seviye kısmının altında bulunan Profili Düzenle seçeneğine tıklayın.

steam arka plan

Seviye ve rozetlerinizin bulunduğu bölümün altında “Profili Düzenle” seçeneğini göreceksiniz. Yine Mouse imlecimizi buraya getirerek tıklıyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Twitter’da mavi tik nasıl alınır? Twitter hesabı nasıl onaylatılır?
arka plan nasıl yapılır

Genel ve Avatar bölümün altında “Profil Arka Planı” linkini göreceksiniz. Şimdi macera başlıyor. Steam Profil Arka Planı’nızı değiştirmeye hazır mısınız?

Adım #4: Daha önce satın aldığınız Profil Arka Plan seçiminizi yapın ve nasıl görünmesini istediğinizi ayarlayın.

arka plan
  • Steam pazarından satın almış olduğunuz
  • Steam koleksiyon kartlarından edinmiş olduğunuz
  • Steam Puan Dükkanı üzerinden satın almış olduğunuz 

tüm arka planlar bu bölümde sizi bekliyor. Burada sevdiğiniz oyunların ya da Steam Puan Dükkanı üzerinden satın almış olduğunuz tüm arka planlarınızı görebilirsiniz. Bu noktada bir husus var, Steam artık Profil Arka Planı değişikliği yaparken size tam ekran mı yoksa orjinal boyutta mı kaplama yapması gerektiğini soruyor.

Steam’de arka plan boyutlandırmasını ayarlarken mutlaka arka planınızın en uygun şekilde gözükmesine dikkat edin. Daha öncesinde profil ekranını kaplayabilecek arka planlar tam ekran kaplaması yaptığı için şık durmuyordu.

Adım 5: Değişiklikleri kaydedin ve işlem tamam.

steam

Evet artık Steam Profil arka planınız değişti sizleri tebrik ederiz. Aldığınız tüm arka planları böyle yöntemle kayıt edip yayına alabilirsiniz. Birbirinden havalı arka planlar Steam platformunda bulunuyor. Hemen her birini satın alıp deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Exxen içerikleri internete düştü!

Bizim Hiç Profil Arka Planımız Yok, Nasıl Satın Alacağız?

nasıl satın alınır

Hiç endişelenmeyin sizler için bunu da anlatalım. Biliyoruz ki bugüne kadar arkadaşlarınızın havalı arka planlarını gördünüz ve nereden alacağınızı bulamadınız. Belki de Steam platformuna yeni başladınız. Yahut Steam Puan Dükkanı’nı hiç duymadınız?

Olamaz mı? Olabilir elbette. Webtekno ekibi yardımsever yazarları sizler için var. Hadi o zaman sizin için havalı bir Profil Arka Planı satın alalım.

Steam Profil Arka Planı Nasıl Alınır?

steam

Aslına bakarsanız bunun için dört yöntem var. İlk üçü oldukça mantıklı ve renkli yöntemler, sonuncu biraz daha can sıkıcı olabilir elbette. 

Steam profil arka planı nasıl alınır bölümüne geçmeden ekleyelim; Steam son yaptığı güncellemelerle kullanıcıların birçok şekilde arka plan özelleştirmelerine yardımcı oluyor. Yani oyun bile satın alsanız Steam Puan Dükkanı üzerinden kazandığınız puanlarla harika bir arka plan sahibi olabilirsiniz.

Steam pazarından Profil Arka Planı satın alma

nasıl yapılır resimli

Steam pazarından Profil Arka Planı satın alma işlemi en kolay yöntem. Çok uygun fiyatlara satılan arka planları satın alarak yukarıda yazdığımız yöntemle hemen profilinize ekleyebilirsiniz. En sevdiğiniz oyunların birbirinden şık arka planları pazarda değişken fiyatlarla bulunuyor.

Steam koleksiyon kartlarından profil arka planı alma

steam profil

Steam koleksiyon kartları profilinize düşüp duruyordur. Burada oynadığınız oyunların koleksiyon kartlarını tamamlayıp işleyerek, Steam Profil Arka Planı kazanabilirsiniz. Pazardaki kullanıcıların birçoğu da arka plan kazanımlarını böyle yapıyorlar.

İlginizi Çekebilir:  Daha Hızlı Bir Bilgisayar İçin Altın Kurallar

Steam Puan Dükkanı üzerinden profil arka planı alma

class="wp-block-image">
steam arka plan nasıl yapılır

Steam Puan Dükkanı çok uzun olmayan bir süredir Steam platformunda. Oyun satın alımları yaptıkça burada puan biriktiriyorsunuz. Biriktirdiğiniz puanlarla hareketli arka planlar, profil resimleri ve birçok Steam görsel fonksiyonunu satın alabilirsiniz. Oynadığınız oyunların hareketli arka planlarını almak için harika bir yöntem.

Steam arkadaşlarınızın profil arka planlarına çökme

steam

Steam’de çokça vakit geçiren arkadaşlarınızın profillerine baktığınızda birçok arka plan sahibi olduğunu göreceksiniz. Kendilerinden kibar kibar Profil arka planlarını rica edebilirsiniz. Steam Profil Arka Planları takaslanabilirler. Böylelikle güzel bir arka plan sahibi olabilirsiniz. Umuyoruz sizler için faydalı bir rehber hazırlayabilmişizdir.

ofis porno izle


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

54
62 Paylaşım, 54 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz