51
59 Paylaşım, 51 Beğeni

Teknoloji Bölümümüzde Bu Hafta Tablet Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim Başlıklı Yazımızı Sizler İçin Hazırladık…

Çocuğunuza veya kendinize tablet almaya mı karar verdiniz? Bütçenize uygun iyi bir tablet almak istiyorsunuz? Elbette teknolojik gelişmelerin oldukça hızlı ilerlediği günümüz koşullarında çocuklarınız için en yararlı ve en uygun tableti almak ciddi bir sorundur. Çünkü iyi bir tablet almak için gelişmeleri yakından takip etmek gerekir. Eğer tablet konusunda çok fazla bilgim yok diyorsanız, hiç merak etmeyin. Sizler için hazırladığımız bu yazımızı dikkatlice okursanız, tablet alırken çok daha kolay bir şekilde tercih yapabilirsiniz. Tablet alırken dikkat edilmesi gereken hususları uzman ekibimiz sizler için araştırdı. Tablet alırken dikkat edilmesi gereken hususlar.

1-İşletim Sistemi :

Apple marka tabletler üzerinde iOS işletim sistemi, diğer marka tabletlerde Android işletim sistemi bulunur. Bazı tabletlerde Windows işletim sistemi yer alır fakat Android ve iOS işletim sistemleri kadar kullanışlı değildir.

İlginizi Çekebilir:  Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Tablet Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim

2-Ekran Tercihi :

Film izlemek ve oyun oynamak için geniş ekrana ve yüksek çözünürlüğe sahip olmalıdır. Apple marka tabletlerde 9,7″, 12″ ve 7″ seçenekleri bulunur. Bunlardan 9,7 olanı en ideal olanıdır. Android tabletlerde ekran boyutu olarak 10,1″,7″, 8″, 6″ yer alır. En ideal olan ekran boyutu 9″ ya da 10,1″ olanıdır.

3-İşlemci :

ARM işlemci teknolojisinde A5 ile A11 arasında değişen işlemci çeşitleri bulunur. Günümüzde Snapdragon işlemciler oldukça iyidir. İşlemcinizi ihtiyaçlarınıza uygun olacak şekilde seçmelisiniz

4-Bağlantı Noktası :

Kullanacağınız tableti ev dışındaki görüşmelerde kullanacaksanız 4Gbağlantısı mutlaka olmalıdır. Yalnızca WiFi bağlantısı olan tabletlerde bağlantı sağlamak için WiFi modem gereklidir. Her yerde gönül rahatlığı ile internete girebilmek için 4G mutlaka tabletinizde olmalıdır. Sadece evde kullanmak için bir tablet alıyorsanız WiFi olması yeterlidir. WiFi özelliği olan her tablet bütün işlemlerinizi yapabilir.

5-Kamera :

Fotoğraf ile işiniz yoksa mega piksel değeri yüksek tablet alıp fazla para ödemeyin. Kamera sistemi tabletleri kasar. Bu yüzden kullanım amacınıza uygun tablet tercih edin. Bütçeniz iyiyse mega piksel değeri yüksek kullanışlı bir tablet almalısınız.

İlginizi Çekebilir:  Whatsapp Gizlilik Sözleşmesi Kabul Etmezsek Ne Olur?

6-Uygulama Uyumu :

Apple marka tabletlerde 500.000’den fazla uygulama bulunur. Yeni iPad tabletler bu uygulamaların tümünü destekler. Android işletim sistemli tabletler üzerinde milyonlarca uygulama yer alır. Diğer işletim sisteminde uygulamalar bu kadar geniş değildir. Sonuç olarak Android ve iOS işletim sistemli tabletler üzerinde dilediğiniz uygulamaları bulabilirsiniz.

7-Depolama :

Müzik ve fotoğraf depolamak için 16GB veya 32GB alan yeterlidir. Videolar, filmler ya da HD videoları depolamak için 128GB alan yeterlidir.

8-Televizyon Bağlantısı :

Tableti, televizyon ekranına yansıtmak için HDMI desteği olması gerekir. HDMI çıkışı olan bir tablet almalısınız. Yani bu şekilde ilaveten satın almanız gereken ürün HDMI kablosu olacaktır ve bu sayede tabletinizden TV ekranına bağlanmanız mümkün hale gelecektir.

9-Kalınlık :

Tablet ağırlığı 599 gram ila 1000 gram aralığında değişir. Yeni nesil tabletler8,6 milimetre ile 5 milimetrelere arasında inceliğe sahiptir. Tableti yalnızca evde değil, dışarıda kullanacaksanız, tabletiniz hafif ve şık bir tasarıma sahip olmalıdır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

51
59 Paylaşım, 51 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz