0
forum-istanbul
forum-istanbul

Türkiye’de En Büyük AVM Hangileri Hiç Merak Ettiniz Mi?

Türkiye’de alışveriş merkezlerinin ekonomiye yaptığı katkı her geçen gün artıyor. Her yıl 5 yeni AVM hizmete girmektedir. İşte bu konu hakkında yapılan araştırma sonuçları şu şekildedir:

İstanbul’daki Büyük Alışveriş Merkezleri

İstanbul’daki en büyük AVM Bayrampaşa İlçesindeki Forum İstanbul’dur. 176.000 metrekare kiralama alanı mevcuttur. Hem Türkiye’nin hem de tüm Avrupa’nın en büyük AVM’lerinden biridir Forum İstanbul. Yaklaşık 300 mağazaya ev sahipliği yapmaktadır. Sealife Akvaryum ve Jurassic Land gibi merkezlerde AVM içerisinde yer aldığından, müşteri trafiği diğer AVM’lere göre de oldukça fazladır.

Marmara Forum

İkinci sırada ise Bakırköy’de bulunan Marmara Forum isimli AVM bulunmaktadır. Burası da yaklaşık 300 markayı bünyesinde barındırır. 135.000 metrekarelik bir kiralama alanına sahiptir.

Üçüncü sırada da Şişli ilçesinde yer alan Cevahir Alışveriş Merkezi vardır. Şehrin göbeği sayılan ve Şişli Mecidiköy’de faaliyetini sürdüren AVM 2005 yılında hizmete girmiştir. Yaklaşık 230 mağazalık bir kiralama hacmi vardır. Burada ayrıca bir tiyatro salonu da bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  2020’de Yaşanan Felaketler

Dördüncü sırada Torium Alışveriş Merkezi yer alıyor. Bu AVM Avcılar Beylikdüzü arasında bir konumdadır. Yaklaşık 250.000 metrekarelik bir inşaat alanı, 90.000 metrekarelik de kiralama alanı bulunmaktadır. Türkiye’de ilk ve tek olan 4.500 metrekarelik Snowpark kar merkezi de bu AVM içerisinde faaliyetini sürdürmektedir.

Ankara’da Bulunan En Büyük Alışveriş Merkezleri

Bu alanda Ankara’nın göz bebeği sayılan Ankamall, 120.000 metrekarelik bir alanda, yaklaşık 330 mağaza ile sektörün güçlü merkezlerinden bir haline gelmiştir. 1999 yılında Ankara Migros Alışveriş Merkezi ismiyle faaliyete başlayan bu AVM, 2006 yılındaki genişletme ve yenileme işlemleriyle şu anki halini almıştır. Ankamall 5 yıldızlı bir hoteli de bünyesinde barındırıyor.

Forum Ankara

Bir diğer Ankara AVM’si ise yine 86.000 metrekare kiralama alanı ve yaklaşık 250 mağazasıyla Forum Ankara isimli alışveriş merkezidir. Bu AVM Keçiören ilçesinde yer almakta ve bünyesinde barındırdığı outlet mağazalarıyla bir hayli müşteri çekmektedir.

İzmir’in En Büyük Alışveriş Merkezi

İzmir ilinin en büyük alışveriş merkezi ise, 2017 yılında yenilenen bölümleriyle Optimum Alışveriş Merkezidir. Gaziemir İlçesinde bulunan AVM, 86.000 metrekare kiralama alanı, 250 mağazasıyla İzmir’in en fazla müşteri çeken alışveriş merkezi olmayı başarmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Akciğer Kanseri Nedir?

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
nefret nefret
0
nefret
hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
İnek Gibi İnek Gibi
0
İnek Gibi
geeky geeky
0
geeky
Aşk Aşk
0
Aşk
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
Kazanmak Kazanmak
0
Kazanmak
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı