71
78 Paylaşım, 71 Beğeni

Twitter mavi tik geri geliyor. Sosyal medyanın hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldiği günümüzde birçok insan “mavi tik” olarak adlandırılan doğrulama rozetlerini almak istiyor. Mavi tik sayesinde bir hesabın o kişiye ait olduğu doğrulanmış oluyor. Twitter  mavi tik başvurularını uzun bir süre önce kapatmış, ancak geçtiğimiz aylarda başvuruların tekrar açılacağına dair bir açıklama yapmıştı.

Twitter mavi tik başvuruları için tarihi açıkladı!

Yaklaşık 3 yıl önce askıya alınan başvurular, doğrulama politikasının baştan aşağı yenilenmesiyle tekrar açılacak. 20 Ocak 2021 tarihinde tekrar başvuru alınmaya başlanacağı açıklanırken, yeni kuralların da yürürlüğe girileceği vurgulandı.

Twitter mavi tik başvuruları için tarihi açıkladı!
twitter

The Verge’ye konuşan bir Twitter yetkilisi, ihlale yol açtığı tespit edilen kullanıcılardan mavi tik özelliğini kaldırabileceğini belirtti. Ayrıca yeni politikanın yürürlüğe gireceği 20 Ocak tarihi itibariyle, etkin olmayan ya da gereksinimlerini karşılamayan hesaplardan da doğrulama rozetleri (mavi tik) kaldırılacak.

Politika aynı zamanda farklı gruplandırmaları içerecek. Twitter sayfaları medya kuruluşları ve gazeteciler, eğlence figürleri ve kuruluşları, sporla ilgili hesaplar ve aktivistler, organizatörler ve diğer etkili kişiler gibi kategorilere ayıracak. Firma ilerleyen zamanda da kategori listesini genişletmeye açık olduğunu ifade ediyor. 

İlginizi Çekebilir:  Twitter’da mavi tik nasıl alınır? Twitter hesabı nasıl onaylatılır?

Twitter uygulamada yeni bir başvuru süreci başlatacak ve başvuru sahiplerinin kimliklerini doğrulaması ve onaylaması için bir kategori seçmesine izin verecek. Çok fazla talep geleceğinin farkında olan platform, başvuruların hem insan kontrolünde olacağını hem de otomatik bir algoritmadan geçeceğini belirtiyor.

Peki Başvurular Nasıl Yapılıyor?

Başvurunun nasıl yapıldığını sizler için başka bir konumuzda anlattık. Buraya Tıklayarak Konuya Geçiş Yapabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

71
78 Paylaşım, 71 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
1
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz