81
89 Paylaşım, 81 Beğeni

Vizeler den AA İle Geçmenizi Sağlayacak Ders Çalışma Önerileri

Üniversite öğrencilerinin korkulu rüyası vizeler. Vizeleri nasıl AA Geçmenizi sağlayacak ders çalışma önerilerini sizlerle birlikte inceleyelim.

1- Her öğrencinin ders çalışmak için aradığı ortam farklıdır. Bu nedenle öncelikle hangi ortamda daha istekli ve verimli ders çalışabildiğinizi belirlemelisiniz. Eğer sessizlik arıyorsanız ve dikkatiniz kolayca dağılıyorsa okulunuzun kütüphanesi sizin için uygun bir çalışma ortamı olacaktır. Aynı anda birçok kişinin ders çalıştığı ortamda bulunmak da motivasyonunuzu artıracaktır. Ben rahatıma düşkünüm pijamalarım, panduflarım  olmadan ders çalışamam diyorsanız eviniz sizin için en uygun ders çalışma alanını oluşturacaktır. Ancak bu rahatlığa kapılıp ders çalışırken uyumamaya dikkat edin  Yanımda sıcak kahvem olsun ben her türlü ders çalışırım diyenlerdenseniz de sevdiğiniz sakin bir cafeyi ders çalışma ortamı olarak seçebilirsiniz.  Bu sayede sizi motive eden ortamı bulmuş oldunuz.

Vizeler den AA İle Geçmenizi Sağlayacak Ders Çalışma Önerileri

2- Kırtasiye malzemelerinin ders çalışma üzerinde çekici etkisinin olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Bu yüzden renkli fosforlu kalemler, post-it’ler alarak içinizde çalışma isteği uyandırabilirsiniz. Kırtasiye alışverişinizde tercihinizi gözlerinizi yormaması açısından pastel tonlardan yana kullanabilirsiniz. Bunları kullanmak motivasyonunuzu artıracağı gibi önemli konulara dikkat çekmenize de yardımcı olacaktır. Fosforlu kalemlerinizle sizin için önemli olan konuların altını çizerek daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Bu sayede sınavlarınızdan önce vakit kaybetmeden önemli konulara hızlıca göz gezdirebilirsiniz

İlginizi Çekebilir:  Açıköğretim Sınavları Ertelendi

3- Derste işlediğiniz konuları biriktirmeden çalışmaya özen gösterin. Birikmiş konular git gide gözünüzde büyüyecek ve ders çalışmaya başlamanızı daha zor hale getirecektir. Kendiniz için hazırlayacağınız uygun bir programla konuları günlere bölerek daha planlı çalışabilirsiniz. Kendinize küçük hedefler koyabilir  ve bu hedeflerinize ulaştıkça da kendinizi sevdiğiniz şeylerle ödüllendirebilirsiniz. Bu sayede de sınavlarınıza kadar konularınızın büyük bir kısmını halletmiş olursunuz.

4- Veriminizi artırmak için belirli aralıklarla mola vermekten çekinmeyin. Molasız 2 -3 saat ders çalışmak yerine 45 dakika çalışmanın ardından 15 dakika mola vererek çalıştığınız zaman daha fazla verim elde ettiğinizi göreceksiniz. Bu sayede çalıştığınız konular daha çok aklınızda kalacaktır. Molalarınızı da temiz hava alarak, sevdiğiniz şeylerle ilgilenerek geçirebilirsiniz. Unutmayın önemli olan belirlediğiniz mola süresinin dışına çıkmamak. Bu süre boyunca da bıraktığınız dersi düşünmeyin, kafanızı dağıtmaya çalışın.

Vizeler den AA İle Geçmenizi Sağlayacak Ders Çalışma Önerileri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

81
89 Paylaşım, 81 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz