63
71 Paylaşım, 63 Beğeni

Whatsapp Gizlilik Sözleşmesinde Geri Adım Attı!

İçindekiler

Whatsapp Gizlilik Sözleşmesinden Vazgeçti

CNN iddialarına göre WhatsApp gelen tepkiler ve kullanıcı kaybetmesi üzerine 8 Şubat 2021 tarihinde yürürlüğe girecek olan kullanıcı verilerini Facebook ile doğrudan paylaşabilmesine izin veren yeni gizlilik sözleşmesinden vazgeçti.

Son bir haftadır sadece Türkiye’de değil Avrupa’nın bir çok ülkesinde milyonlarca insanın telefonundan sildiği Whatsapp sözleşmeden vazgeçti.
CNN‘nin haberine göre, whatsapp geri adım attı ve gizlilik politikasını değiştirmeyeceğini bildirdi. Whatsapp’ın geri adım atmasında en büyük neden son 24 saatte yaklaşık 10 milyon kişinin telefonundan whatsapp silip Telegram’a geçmesi oldu.
Facebook’un bu konuda resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

Not:Resmi Bir Açıklamanın Olmadığını Belirtelim. Ortaya Atılmış Yalan Haberde Olabilir!

Facebook Tarafından Bu Konu Hakkında Açıklama Geldi. Okumak İçin Tıklayınız

Nedir Bu Gizlilik Sözleşmesi?

İşin özüne inecek olursak facebook’un reklam gelirlerinin düştüğü söylentisi var. Ne kadar gerçektir bilinmez ama Fb şirketi Whatsapp üzerinden de reklam yayınlamayı planlıyor. Whatsapp aslında kullanıcılara sunduğu gizlilik sözleşmesine ihtiyaç duymadan da botlar sayesinde telefonunuzda incelemeler yapabiliyordu. Bunun amacı örnek veriyorum x telefonu fiyatı diye google’da arattığınızda karşınıza sürekli x telefonunun reklamlarının çıkması. Bu algoritmayı whatsapp’ta kullanarak kişiye özel reklamlar yayınlamayı planlıyor ve daha sonra davalık olmamak için kullanıcılara yeni gizlilik sözleşmesi gönderiyor.

İlginizi Çekebilir:  4 Ocak Koronavirüs Tablosu Açıklandı

Daha detaylı incelemek için WhatsApp’tan tepki çeken karar! Adlı haberimizi okuyabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

63
71 Paylaşım, 63 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İşe Yarar İşe Yarar
0
İşe Yarar
Kötü Kötü
0
Kötü
Olumsuz Olumsuz
0
Olumsuz